• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

BtTray.exe - lllegal System DLL Relocation

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

GargamelX

Intern
19 јануари 2008
51
1
BtTray.exe - lllegal System DLL Relocation

The system DLL user32.dll was relocated in memory. The application will not run properly.
The relocation occured because the DLL c:WINDOWS/system32/SHELL32.dll occuped an address range reserved for Windows system DLLs.
The vendor supplying the should be contacted for a new DLL.


Skam da mi kaze koj sto znae kako nastanal ovoj problem i kako da go resham :plachko2:

Vi blagodaram:D:D:D
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Стандардна постапка братче, одма провери за некој вирус да не ти се закачил. Како што пишува фајлот е преместен во меморија , што значи е модифициран ако не си го направил ти тоа некој вирус сигурно го направил. Поздрав
 

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Вака, изгледа дека не е вирус, туку BlueTooth апликација.

System tray icon which shows the status of a BlueTooth wireless module. Most systems with such a module installed can enable/disable the module. The system tray icon changes from blue/white to blue/red when the module is turned off. Allows access to explore bluetooth places, setup wizard, advanced configuration, quick connect and shutdown device
Најди ја програмата од која доача или драјверот, и реинсталирај ги.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

GargamelX

Intern
19 јануари 2008
51
1
Стандардна постапка братче, одма провери за некој вирус да не ти се закачил. Како што пишува фајлот е преместен во меморија , што значи е модифициран ако не си го направил ти тоа некој вирус сигурно го направил. Поздрав
Не е вирус тоа е 100% сигурно.
Немав ваков проблем пред да килнам процеси во таскменаџер, да не сум килнал некој непотребен? Или нема врска?

Истотака ставев скин макос и после рестарт почна да ми се јавува проблемот.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Веројатно скинот со измените кој ги направил, го сј*бал user32.dll односно го префрлил во меморија. Пробај тргни го скинот или uninstall направи му и види.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

GargamelX

Intern
19 јануари 2008
51
1
Вака, изгледа дека не е вирус, туку BlueTooth апликација.Најди ја програмата од која доача или драјверот, и реинсталирај ги.
Да, брате сигурно од блутутот доаѓа, ама и реинстал му направив и пак по старо.:(
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,276
334
имаш проблем со компјутерот кој не знаеш како да го решиш?? има лек за тоа.. ФОРМАТ! :D (извини ама само ова ми текна... се брзав.. )
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

GargamelX

Intern
19 јануари 2008
51
1
имаш проблем со компјутерот кој не знаеш како да го решиш?? има лек за тоа.. ФОРМАТ! :D (извини ама само ова ми текна... се брзав.. )

Фала брате ама има некој кој добро размисли и ми помогна.
А за формат и мене ми текна ич не се секирај за тоа прво на ум ми паѓа ама ете видов дека прво на ИТ ќе прашам па после ќе видам дали е за формат :bravo:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

GargamelX

Intern
19 јануари 2008
51
1
Веројатно скинот со измените кој ги направил, го сј*бал user32.dll односно го префрлил во меморија. Пробај тргни го скинот или uninstall направи му и види.

:bravo::bravo: брат!!!
Те послушав и го унинсталирав и сега е супер и гледам сега ми работи блутутот, а пред тоа не работеше :)

Само многу ми е мака за Скинот. Права УБАВИЦА беше :plachko2:
или и за тоа пак ќе ми помогне некој брат ќе постира каде можам да најдам саглам Скинови :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,054
Мислења
860,995
Членови
29,910
Најнов член
Bender
На врв Дно