1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

BSOD - bad pool header

Дискусија во форумот 'Microsoft Windows' започната од Chicony, 15 ноември 2012.

 1. Chicony

  Chicony
  Gaining Experience

  129
  50
  7 Јануари 2012
  Откако инсталирав windows 8 на моменти системот ми јавува блу сркин и ми пишува само bad pool header.Некој да не знае до што е проблемот и како да го решам ? :)
   
 2. Zeuus

  Zeuus
  Баниран/a

  271
  139
  22 Јуни 2012
  Машко
  Информатичар
  на кој моменти ти појавува блускрин?
   
 3. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  555
  362
  2 Март 2010
  Машко
  Лаптоп/Десктоп? Ти се појави после инсталација на некој софтвер или одма од кога инсталираше?
  На нет овој проблем го препишуваат во најголем случај на Avira антивирус, па ако имаш во сејф мод деинсталирај.
  Пробај исто chkdsk.
   
 4. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  555
  362
  2 Март 2010
  Машко
  Деинсталирај Авира, пробај со Аваст. Ако имаш проблем при деинсталација влези во сејфф мод и од таму деинсталирај ја.
  Пиши шо си направил.
   
  На Chicony му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Chicony

  Chicony
  Gaining Experience

  129
  50
  7 Јануари 2012
  Изгледа до тоа е пошо чим стиснав uninstall одма се појави блу скрин . Е сега друго прашање како се влегува во safe mode на 8мицава пошо F8 изгледа не е :)
   
 6. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  555
  362
  2 Март 2010
  Машко
  Пробај Shift+Restart... Инаку многу глупо е пошто не функционира F8, за да влезеш во сејф мод ова треба:
  1. Use the Search Box to search for Advanced Startup, then click on that option.
  2. Click on Restart Now under Advanced Startup.
  3. Click on Troubleshoot.
  4. Click on Advanced Options in the Troubleshoot menu.
  5. Click on Windows Startup Settings in the Advanced Options menu.
  6. Click on Restart button.
  7. Choose Safe Mode from the boot options screen.
  Шо значи ако иам проблем и не можам да подигнам виндоус нема да можам ни во сејф мод :mad:
   
  На Chicony му/ѝ се допаѓа ова.
 7. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,816
  5,015
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Најлесно....стрелката однеси ја најдесно на екранот, Search, msconfig и ентер. Boot јазичето, штиклирај save boot


  [​IMG]
   
  На Chicony му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Chicony

  Chicony
  Gaining Experience

  129
  50
  7 Јануари 2012
  Океј тоа би било тоа . Фала многу на сите, ке работам деновиве па ке пишам дали е само до авирата или има и нешто друго.
   
 9. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,816
  5,015
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Нема сеуште верзија за Windows 8, не знам уопште како си успеал да ја инсталираш, мене не ми дозволи инсталација, велејќи дека не е подржана во овој оперативен систем.
   
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,766
  27,472
  4 Септември 2008
 11. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,461
  11,729
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Тоа се три. :geek:
   
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,766
  27,472
  4 Септември 2008
  Е да али споени во еден :D
   
 13. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  665
  24 oктомври 2011
  Машко

Сподели

Вчитување...