1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Брзина на соло 10 и дуо лајт од он нет

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Ste, 13 Август 2009.

 1. Ste

  Ste
  Intern

  63
  3
  3 Август 2009
  Повеќе од пола година он нет промовираат соло 10 и дуо лајт со брзина со 6 Mb/s (претходно беше 4 Mb/s), јас имам дуо лајт од претходно и од искоуство знам дека за промена на брзината на пакетите ја вршеа автоматски и на претходно склучените договори додека за зголемување на трансфер мораше да оди претплатникот во салон тоа да го побара. е сега проблемот е што јас имам сеуште интернет по стара брзина, пратив мејл со прашање дали треба да одам во салон за да ми ја зголемат брзината но изгледа он нет ги забораваат старите корисници па се фокусираат само да преварат нови. Дали имал некој ваков проблем, и дали се решава поинаку освен со стандардно влегување со 2 нозе како зангиев во салон
   
 2. Dr.Loop

  Dr.Loop
  Intern

  36
  0
  21 Април 2007
  Се обиде со 02/187?
   
 3. feit

  feit
  Intern

  684
  43
  12 Февруари 2009
  Имаш доста големи шанси кога ќе идеш во Он.нет да ти зголемат брзината, да ти дадат и продолжување на договорот на +1 година.... Па затоа остани си на старата брзина и така со 10 Gb не ти треба повеќе. И јас го користам Duo Lite пакетот но брзината не е 4 ниту 6 тука 1Мbit. Договорот ми трае уште 3-4 месеци а после го откажувам. Он.нет ---------- многу минуси
   
 4. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  704
  183
  27 ноември 2008
  Машко
  И јас го имав истиот проблем бидејќи имав соло 10 па се префрлив на дуо лајт.Значи на соло 10 имав 4 мегабити(10 гига месечно) и кога се префрлив на дуо лите имам сега 30 гига ама глеам некако ми е истиот.Проверив на speedtest глеам 3.65mbs.Значи се јавував во он-нет ништо не помогнаа.Све друго пробав ништо.И ми текна да сменам ip адресата на local area connection.That do the trick:D.Пробај и ти ова Ste може ке ти успее и на тебе:bravo:
   
 5. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  775
  625
  8 Јануари 2008
  Машко
  ја сум на wadsl со 30гб и сега последните денови нешто го појачаа гледам со 4-5 mbps.:))
   
 6. Ste

  Ste
  Intern

  63
  3
  3 Август 2009
  [​IMG]
  Промена на ип не пали, кога ќе размислам феит има право, немам намера на продолжување на договор, ми завршува во октомври така да bye bye on net. Сега се мислам за неотел ултра пакетот само не знам дали е стабилен вај максот, ама за тоа во друга тема. фала дечки
   

Сподели

Вчитување...