• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Брзина на рекодирање на видео

  • Ја почнал/а темата
  • #1

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Не е баш проблем, но..

Ме интересира дали има некој искуство со брзина на рекодирање на видео,да ми каже што е проблемот.
Користам VirtualDub за да вметнам превод (значи директно во DivX филмот ) , а да не е .srt или .sub

Е сега нешто не ми е јасно

Кога рекодирам еден филм од 700 мега, времето на рекодирање е 30 минути,
ако ставам уште еден филм, значи во исто време двата паралелно, повторно времето на рекодирање е 30 минути вкупно за двата филма.

Некако не ми е логична постапката, односно очекувам ако се рекодира еден филм да се 30 мин, два филма 60 мин.....

Може некако да се намали рекодирањето на 15 мин на пример или слично, или мора да е минимум 30 мин ( иако воопшто ми нема логика )

Во Task Manager ставам Real time Priority на програмата.

поз
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,170
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно