• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

brz internet

M

Mr.Alien

Гостин
Машала! Скоро и да можеш да се пофалиш дека имаш интернет:)) .
Добро, верувам дека за кусо време ќе се средат работите, ќе се прележат "детските болести", па Телекабел нема повеќе да биде Тиквакабел......
 

Drash

Intern
14 јули 2007
252
3
Добар си
кај мене моментално на WADSL


Добро сега, го поминав лимитот за овој месец ама требаше да биде 64/64
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Добар си
кај мене моментално на WADSL


Добро сега, го поминав лимитот за овој месец ама требаше да биде 64/64
Уф.. Те жалам :/ Можам да замислам колку е болно сурфањето со таква брзина.. Ако воопшто може да се нарече *сурфање*
 

jpetrov

Intern
19 мај 2007
136
0
јас сум на најевтиниот АДСЛ на МТнет (1 Мбпс). моето мерење на брзина стана досадно и одамна се откажав како нешто што не нуди возбуда и изненадување. :)

 

Dr.Loop

Intern
21 април 2007
36
0
Еве ја брзинава уназад 4-5 дена на Он.нет, односно СОЛО 15 пакетот од Он.нет...

 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
dobro e ova so rezultatite...od utrovo deneska kaj mene pak e stabilno se i ok e. se nadevam deka taka ce bide...razbiram deka nekoas moze da se ima problemi ali da traat kratko.. kolku sto mozev da zabelezam na signalnite svetilki od modemot koga nemav internet send i online ne svetea. nekoj problem od kaj niv ili?
telekabel mislam....
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Ova e da surfas i da places.Eve mi ja brzinata so pominat limit na KTV ROBI STIP:

Aj ima najava deka od 1 Oktomvri ke bide 4 megabiti pa ke vidime.
 

DeathWish

Intern
14 септември 2007
58
0
Еј колку пари е пакет од он-нет WADSL од 15 гига јас имам еден од 10 1300 денари би го сменил веднаш само штета имам договор.
 

DeathWish

Intern
14 септември 2007
58
0
аха прочитав за тоа нешто во еден пост сега само да се доинформирам такада значи сега таткоми правац у скопје :p
 
M

Mr.Alien

Гостин
Mе утепавте у поим. А јас уште "кубурам" со ова:Под хитно менувам WADSL со ADSL.
 

staki

Intern
26 јуни 2007
147
3
Wadsl od on net e katastrofa. Posledena rabota sto mi se dasava e da ima dobra brzina za download od 500kbps a upload ne moze da se izmeri cekam 15 min veke na speedtest.net. a i koga se obiduvam da pratam odgovor na forumov cekam isto taka dolgo.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Wadsl od on net e katastrofa. Posledena rabota sto mi se dasava e da ima dobra brzina za download od 500kbps a upload ne moze da se izmeri cekam 15 min veke na speedtest.net. a i koga se obiduvam da pratam odgovor na forumov cekam isto taka dolgo.
jas porano go imaf toj problem na windows .. ne e do on net.. do tebe e ... imas virus .. i .. hm.. teshka rabota deka kje go izbires.. probaj so BitDefender ama neznam ..
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,488
Мислења
845,359
Членови
29,298
Најнов член
Karakonzon
На врв Дно