• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Brontok.A

Статус
Затворена за нови мислења.

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
135
Прати ми приватна порака доколку си заинтересиран да ти дадам линк од форум каде што е ова решено 100% и признаено за еден од подобрите начини за решавање на овој вирус од страна на Мајкрософт.Бидејки овој форум не дозволува линкање на други форум а јас сметам дека не е етичи тука да пастирам труд кој не е мој и да не остаам линк тоа би било најдобро решение.Поздрав
 
M

Mr.Alien

Гостин
Со чистење на регистрите и бришење на стринговите кои вирусот се прави, како и враќање на default на вредностите кои ги менува, се враќа и Folder Options менито.
Во секој случај, види на линкот кој го постирав. Тука ги има наведено сите измени кои вирусот (во овој случај црв) ги прави и детална постапка на чистење.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,695
Мислења
848,792
Членови
29,430
Најнов член
djpece
На врв Дно