• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Broken headphone jack

  • Ја почнал/а темата
  • #1

martin17

Gaining Experience
2 септември 2013
93
87
Имам проблем со џекот за слушаки од предната страна на кукиштето. Успеав да го скршам (не прашувајте како) па сега барам чаре. Налетав на пост од некој што имал идентичен проблем и го решил со залемување на нов џек за слушалки.

Fractal Design R4 Headphone Jack Repair (USB-70A AZALIA) - Takaitra.com

Има шанси да најдам ваков џек низ Скопјево или ќе мора да нарачувам од Ali, Ebay?
 

xristijanGTI

Gaining Experience
7 март 2011
305
348
Ќупурли
xristijanGTI's setup  
Processor & Cooler
R5 1600 AF
Motherboard
MSi Tomahawk B450 max
Storage
Samsung EVO 250GB SSD
PSU
550W EVGA SuperNOVA 550 G3
RAM
G.SKILL RipjawsV F4 DDR4 16GB
Video card
Gigabyte AORUS RX 580 4GB
Case
Thermaltake Versa J21
Mouse
Logitech MX master 3
Keyboard
HyperX Alloy FPS Pro Cherry MX Red
Audio
Logitech G430
Monitor
DELL p2418d
OS
Windows 10 x64
Имам проблем со џекот за слушаки од предната страна на кукиштето. Успеав да го скршам (не прашувајте како) па сега барам чаре. Налетав на пост од некој што имал идентичен проблем и го решил со залемување на нов џек за слушалки.

Fractal Design R4 Headphone Jack Repair (USB-70A AZALIA) - Takaitra.com

Има шанси да најдам ваков џек низ Скопјево или ќе мора да нарачувам од Ali, Ebay?
Имаш во логинг, не се разбирам мн од квалитет прашај некој друг кој да го купиш
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

martin17

Gaining Experience
2 септември 2013
93
87

Атачменти

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
4,848
4,221
Ethermine
www.facebook.com
Иди во било кој сервис , ке најдаат половно и ке ти го залемат на таа плочка за 5минутки. Скоро сите се исти на овие чудава.
 

VerGer

On your way to fame
9 ноември 2016
1,026
930
Скопје
Скршен е конекторот(џекот). Значи ако се извади и залеми нов би требало да е во ред.
треба да има во логинг вакви за на плочка монтажа, ама најдобро чим ти е веќе извадено ова, земи си го со тебе, може и да ти го залемат во сервисот нивни одма ако не си спретен со леткум :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

martin17

Gaining Experience
2 септември 2013
93
87
треба да има во логинг вакви за на плочка монтажа, ама најдобро чим ти е веќе извадено ова, земи си го со тебе, може и да ти го залемат во сервисот нивни одма ако не си спретен со леткум :)
Баш тоа ми треба, зашто не ме бива за такви пипави работи :D Фала!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,589
Мислења
821,368
Членови
28,245
Најнов член
slavkovski
На врв Дно