• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Broadband connection

  • Ја почнал/а темата
  • #1

dFanTomb

Intern
9 јануари 2008
52
1
Aj nekoj ako znae da mi kaze kako se probiva brzinata na broadband konekcijata poshto ovaa na kabelskio internet e noooguuuu bavna i me nervira.Sigurno ima nacin poshto mi ima kazuvano edno tipe u US&A (USA) samo ne kako.Pa zatoa ako nekoj stvarno znae neka pomogne poshto interneto u MK e sramota.
p.s. Neka crknat dushmanite!!!!!!!!!!!! :bravo: :p :LOL:
 

bons

Gaining Experience
9 април 2007
242
67
Aj nekoj ako znae da mi kaze kako se probiva brzinata na broadband konekcijata poshto ovaa na kabelskio internet e noooguuuu bavna i me nervira.Sigurno ima nacin poshto mi ima kazuvano edno tipe u US&A (USA) samo ne kako.Pa zatoa ako nekoj stvarno znae neka pomogne poshto interneto u MK e sramota.
p.s. Neka crknat dushmanite!!!!!!!!!!!! :bravo: :p :LOL:
Колку што сватив, сакаш да си ја зголемиш брзината на нетот, па да може на нашите кабелски, но за тоа друже ти треба стариот модем motorola sb4100, негово флешување, твои живци, и да бидеш реален зашто има шанси и да не успее....препорака, почекај подобри времиња..
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Неможеш ти ништо да направиш за тоа брзината зависи од операторот.Пробај смени го операторот а тие приказни за убрзување ова она е рекла казала.Немој многу многу да им веруваш
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,714
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно