1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Британија продала на Македонија систем за шпионирање на мобилни

Дискусија во форумот 'Сигурност кај мобилни телефони' започната од kirev, 28 ноември 2017.

 1. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,297
  3,702
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
 2. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  196
  58
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
 3. Macedonian97*

  Macedonian97*
  Intern

  44
  24
  9 ноември 2016
  Машко
  Многу се зборува малку се знае, а ние пак топ тема со стара вест.

  Форумов не е место за ваква дискусија.
   
 4. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,297
  3,702
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Computer Weekly сега го објави. Темелна е анализата.
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,469
  7,456
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Темелна и добра анализа, како и статијата на офф.

  Баш ме интересира дали имаат опција за нелегален тракинг и геолокатор на поголема далечина (пример планини карпалак), освен тапирање во 3Г

  Моментално се наоѓаш на
  Форум > ИТ Безбедност > Сигурност кај мобилни телефони
  Баш ова е местото.
   
  Krkac, Costigan_Jr и на kirev им се допаѓа ова.
 6. Macedonian97*

  Macedonian97*
  Intern

  44
  24
  9 ноември 2016
  Машко
  Кој бил член на емагаре добро знае за оваа ситуација и за ФинФишер-от кој го имаше пронајдено еден член таму.

  Фала што ме просветли, но друга ми беше поентата затоа реков многу се зборува малку се знае...
   
  На toplel му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,469
  7,456
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Никој не те спречува да објасниш нешта за кој мислиш дека не знаеме.
  Гајле ми е дали Заев ја прислушјувал таштата на Грујо или овој другиов му го исклучил wifi-то во влада пред да си оди.

  За уредите се збори.
   
 8. Astro

  Astro
  Guru

  6,678
  9,370
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Многу си нешто информиран на темава а?
   
 9. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,590
  4,044
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Излеа ке си тријам раце кога ке ги извадам на продажба тука моите Нокиа 1100 , 8950 , 8210 :D . Само нека стане темава актуелна .
   
  На Krkac и iface им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...