• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Бришење на сопствена тема

  • Ја почнал/а темата
  • #26

Goran995

On your way to fame
16 ноември 2019
497
743
Скопје
а обично кај CTF предизвик, едно од основните правила е дека не смее онлајн да се постира проблемот или решението на проблемот. Ама очигледно не само тука, туку некој и таму не ги прочитал правилата, па сега ќе се однесува арогантно со сите...
Не се правилата да се бара помош како да се реши проблем или како да се дојде до решението, правило е да не се поставуваат флеговите онлајн или да се прашува директно „Кажете ми како е флегот“.
Мислам дека е подобро ти да ги прочиташ правилата за CTF, не јас. И болдирај ми пак што си научил.

Исто така, кажуваш дека си дошол до решение (дека нема решение), а не ги споделуваш фактите во темата, што е една од основите на постоење и користење на форум...
Какви факти да споделам, дека уште не го знам решението? Да напишам на темата „Дечки, уште нема напредок“?
Дали си сериозен?

Решение постои чим е поставено за challenge, не знам што не ти е јасно.

Бидејќи свативме дека не комуницираме со дете од шесто одделение, да повториме уште еднаш, за помалите :)
Се пишува со Ф, добро е што повторуваш за помалите. Ќе ти треба...
 
Последна промена:

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,419
1,175
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Мислам дека е подобро ти да ги прочиташ правилата за CTF, не јас. И болдирај ми пак што си научил.
Ок, штом не си прекршил правила, нека си стои темата. Ако сакаш може да ја ставиме "како важна", за поголема прегледност, подобро индексирање и побрзо решавање на проблемот :)

CTF пред еден час првпат дознав што е, не е во мој домејн. А ти слободно продолжи си да бидеш арогантен, малку ти фали за бан да си добиеш.

П.С. барај решение на проблемот, а не мои правописни грешки.
 

FLEGMA

Epic
2 август 2012
9,322
14,138
Мене лично најмногу ми се допадна реториката "не сум мал, не сум дете, пазете како разговарате со мене"

Не знам за вас.

Еве, да не му го ронам бисерот до крај, би му рекол: "Јас да бев Администратор ќе ја избришев темата"

Ама така е кога не го местите Flegma за Админ.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,697
Мислења
848,912
Членови
29,431
Најнов член
XFXRX580
На врв Дно