• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Бришење на акаунт

 • Ја почнал/а темата Vendetta-88
 • Време на почнување
Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1
V

Vendetta-88

Гостин
Пример, сакам да го избришам мојот акаунт од форумов. И што правам? Одам во кориснички контролен панел, таква опција нема. Во IT.com.mk известувања и Ваши сугестии / забелешки / проблеми, тема каде што е објаснато што треба да направам, нема. Одговорот случајно го најдов во боречки клуб, како линк кој ме однесе до често поставувани прашања кој се наоѓа на порталот, а не на форумот.

Е сега знам дека администрацијата не сака да ги губи членовите, или барем бројката на членови, но мислам дека доколку некој сака да го напушти форумот, треба да има полесен начин отколку да праќа емаил до вас па потоа да добива детални информации за бришење на акаунтот.

Доколку ова не е можно, барем додадете линк до чпп и на форумот во делот каде што се Контактирајте со нас - Македонски ИТ форум - Архива - Приватност - Најгоре
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4
V

Vendetta-88

Гостин
Повели и другпат
 

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
629
52
Велес - Скопје
Јас незнам зошто на некој би му сметало да е член на некој форум, толку едноставно ако не сакаш да бидеш член не го отвораш форумот и толку, плус тоа ако некогаш ти текне нешто дека имало на форумов твоето членство ќе ти се најде особено ако информацијата што ти треба во критично време, нема да мораш да се регистрираш.
Можеби звучев малку како да го придобивам членот, но само сум објективен.
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1,064
74
Јас незнам зошто на некој би му сметало да е член на некој форум, толку едноставно ако не сакаш да бидеш член не го отвораш форумот и толку, плус тоа ако некогаш ти текне нешто дека имало на форумов твоето членство ќе ти се најде особено ако информацијата што ти треба во критично време, нема да мораш да се регистрираш.
Можеби звучев малку како да го придобивам членот, но само сум објективен.
Не, не, ако некој престане да биде член треба да го избрише акаунтот, се има грешна претстава за тоа колку члена има, и сл. Се сложувам со Sampion
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9
V

Vendetta-88

Гостин
А во врска со регистрираните членови... кој е точниот број: 2146 или 1028?
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
регистрирани има 2146 а активни се само 1028

останатите само се регистрирале и не го ни посетиле форумот во последниот месец
месец е ставена како стандардна вредност на vbulletin освен доколку админи не ставиле друга вредност :))
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
За други прашања отворајте други теми.

И регистрирани се 2146, немаме додавано никакви вредности.

Праќање е-мејл порака не е тешка работа, десетици години стара технологија, ако некој успеал да се зачлени на форумов и при тоа направил е-mail confirmation, сигурно нема да му е тешко да испрати е-мејл за бришење.

Начинот не треба да биде полесен затоа што некој може да биде нервно растроен или пијан и на грешка да си го избрише, вака му даваме простор да размисли :)
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1,064
74
Начинот не треба да биде полесен затоа што некој може да биде нервно растроен или пијан и на грешка да си го избрише, вака му даваме простор да размисли :)
Good one :bravo:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13
V

Vendetta-88

Гостин
maximilian, во 3 постови 3 различни мислења кажа :D
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Ovaa e enda od mnogute vinti na forumot za da se plasira po ITN so mnogu Clenovi :muahaha:
@Sampion
Дај малку среди се и внимавај малку на граматиката во постовите. Зборовите погоре означени со црвено немаат никакво значење. Не зборувам само за овој пост, туку за повеќето твои постови. Постираш кратки мислења со по 1-2 реченици, па мислам дека не е тешко малку да припазиш и тие 1-2 реченици да личат на нешто и да имаат смисла.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15
M

Mr.Alien

Гостин
А во врска со регистрираните членови... кој е точниот број: 2146 или 1028?
1. Како дојде до таа бројка?
2. Од сите твои постови досега, најбројни ти се оние во кои се караш, расправаш или префрлаш нешто некому. Која е твојата поента на членување на овој форум?
3. Не сметаш ли дека опцијата членовите сами да си ги бришат акаунтите може да биде злоупотребена?

Chill out малку, релаксирај се, уживај...не е се во животот само расправањето:).
 
 • Ја почнал/а темата
 • #17
V

Vendetta-88

Гостин
1. Како дојде до таа бројка?
2. Од сите твои постови досега, најбројни ти се оние во кои се караш, расправаш или префрлаш нешто некому. Која е твојата поента на членување на овој форум?
3. Не сметаш ли дека опцијата членовите сами да си ги бришат акаунтите може да биде злоупотребена?
1. 2146 беше бројот што стоеше на главната страна на форумот. 1028 стоеше во листата на членови (сега се 2150 со 1029 соодветно). Едноставно прашав кој е точниот број. А сега тебе те прашувам која е финтата со листата на членови што покажува толку мал број?
2. Од моите 63 постови, бројот на постови во кои според тебе се карам, расправам или префрлам нешто некому не надминува 10. А повеќето од нив всушност се конструктивна критика, доколку ти не можеш да го видиш тоа, жалам. Така да ваквите обвинувања во иднина би требало да ги подржиш со факти.
3. Искрено, дури и да се додаде таква опција, шансите дека членовите ќе ја злоупотребуваат во иднина се помали отколку што администрацијата може да го злоупотребува непостоењето на таа опција сега.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
1. 2146 беше бројот што стоеше на главната страна на форумот. 1028 стоеше во листата на членови (сега се 2150 со 1029 соодветно). Едноставно прашав кој е точниот број. А сега тебе те прашувам која е финтата со листата на членови што покажува толку мал број?

3. Искрено, дури и да се додаде таква опција, шансите дека членовите ќе ја злоупотребуваат во иднина се помали отколку што администрацијата може да го злоупотребува непостоењето на таа опција сега.
Бројот е 2150, немаме причина да , тоа што не ги прикажува тука http://it.com.mk/forum/memberlist.php е поради тоа што најверојатно пола од нив не биле активни последниов месец беше одговорено погоре. (Тука најверојатно грешам, ама ќе разгледам зошто токму таква бројка се јавува)

Како што гледаш, опција за бришење постои, иако според мене е непотребна опцијата. Ако некој несака да го посетува форумов и пишува, едноставно нека го стори тоа, не гледам добра причина зошто би го бришел, ама ете, сепак како опција постои.
Фала за предлогот ама јас мислам дека не треба да е таа опција автоматизирана и дека сегашната е супер.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,028
www.iwmnetwork.com
1. 2146 беше бројот што стоеше на главната страна на форумот. 1028 стоеше во листата на членови (сега се 2150 со 1029 соодветно). Едноставно прашав кој е точниот број. А сега тебе те прашувам која е финтата со листата на членови што покажува толку мал број?
Оној што ке има одреден број на постови (мислам над 5 или 10) влегува во листата на членови.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #20
V

Vendetta-88

Гостин
Според моите пресметки, во таа листа на членови влегуваат само оние членови кои што имаат 1 или повеќе постови. Нивната активност/неактивност е ирелевантна, заради фактот што околу 20% од тие членови, во таа листа, последен пат форумот го посетиле пред 6 или повеќе месеци.

Можеби поставувам повеќе и поневообичаени прашања од другите, но не сакам да се манипулира со мене и да ме претставуваат како нешто што не сум.

И да расчистиме една работа. На овој форум не се зачленив за да се карам, расправам, шпионирам или користам информации и слично како што мислат некои, едноставно јас сум студент на техничка информатика, информатиката многу ја сакам уште од мал и некој ден тоа ќе ми биди работа и мислам дека ова е одлично место за размена на мислења, како и давање/примање совети.

:D
 

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,028
www.iwmnetwork.com
И да расчистиме една работа. На овој форум не се зачленив за да се карам, расправам, шпионирам или користам информации и слично како што мислат некои, едноставно јас сум студент на техничка информатика, информатиката многу ја сакам уште од мал и некој ден тоа ќе ми биди работа и мислам дека ова е одлично место за размена на мислења, како и давање/примање совети.

:D

:bravo:

Темава е затворена.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,726
Мислења
863,409
Членови
30,063
Најнов член
Кузман
На врв Дно