1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Бришење E-mail

Дискусија во форумот 'Останато' започната од hebocig, 4 Јануари 2012.

 1. hebocig

  hebocig
  Gaining Experience

  653
  139
  7 Јануари 2010
  Машко
  Имам еден маил со сакам да го немам :D Како да го избришам или деактивирам?
   
 2. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,074
  3,721
  5 Декември 2009
  Машко
  Имејл каде, на кој сервис ?

  Инаку, пробај со ова, едно време работеше па претпоставувам дека работи уште.

  http://deleteyouraccount.com/
   
 3. hebocig

  hebocig
  Gaining Experience

  653
  139
  7 Јануари 2010
  Машко
  А на hotmail.com нема ли опција за деактивирање на акаунтот?
   
 4. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,885
  1,457
  10 Август 2010
  Машко
 5. kiko95

  kiko95
  Гостин

  Бидејќи има ваква тема, а ке отворев со исто име, ке ве прашам тука. Сакам да си избришам еден е-маил, али ме мучи една дилема,што се случува со акаунтите кои се поврзани со него,ако се ибрише тој е-маил со кој што се поврзувани??
   
 6. krema

  krema
  Professor

  10,032
  9,655
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ништо нема да се случи, едино ако заборавиш лозинка на некој акаунт нема да можеш да бараш нова лозинка. Најдобро на тие акаунти напрај промена со друга меил адреса која што ќе ти биде активна,
   
  На kiko95 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,064
  2,308
  19 Јули 2013
  И промената направија пред да го бришеш акаунтот, затоа што има сервиси што потврдата за промена на мејл ја праќаат на стариот мејл.
   
Слични теми
 1. kingpiN
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,306
 2. makedonce
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,163
 3. STEALTH
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  3,536
 4. ernesto
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  490
Вчитување...

Сподели

Вчитување...