1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Bridge mode кај Huawei EchoLife HG8245H

Дискусија во форумот 'Телеком' започната од Андреј, 19 Јануари 2020.

 1. Андреј

  Андреј
  Gaining Experience

  173
  425
  4 Септември 2012
  Машко
  Здраво,

  Ме интересира како може да го направам рутеров да биде во бриџ мод, за да додадам нов рутер и вифито на овој да го исклучам.

  Имам кориснично име и лозинка од Телеком за бриџ мод, ама тешко ми оди да го средам ова ремоут, преку видео повик.

  Кои сетирања и каде во рутерот треба да ги подесам? Би било супер ако ми прати некој скриншот.

  Фала
   
 2. sisko

  sisko
  Gaining Experience

  172
  106
  14 Декември 2010
  Неможеш сам да го промениш, а и да го промениш на следна синхронизација со сервер ќе ти врати по старо.
  Јави се на подршка и они од таму ке ти го стават во бриџ.
   
 3. Андреј

  Андреј
  Gaining Experience

  173
  425
  4 Септември 2012
  Машко
  Фала, така и ќе направам, истото ми го потврдија неколку луѓе тука.
   
 4. pande2020

  pande2020
  Intern

  10
  3
  30 Март 2020
  Друже дали го среди рутерот во bridge ?
   
 5. Андреј

  Андреј
  Gaining Experience

  173
  425
  4 Септември 2012
  Машко
  Да, се јавија во Телеком и рутерот работеше без никакво чепкање во поставувања.

  Му исклучив ви-фи и сега работи како модем, а YouHua WR1200JS e рутер.
   
Слични теми
 1. omegaRED
  Одговори:
  55
  Прегледи:
  14,025
 2. sasemkd
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,097
 3. gdamjan
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,365
 4. ristepan
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  516
 5. skullmonkey
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  584
Вчитување...

Сподели

Вчитување...