1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Box за отклучување мобилни телефони

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од mariomako, 14 Март 2012.

 1. mariomako

  mariomako
  Гостин

  Здраво,
  решив да се занимавам со отклучување на телефони, веќе декодирав неколку телефони, па решив да да купам и бокс ( некој најпочетен ) и тоа ќе ме чини 50 долари.
  Дали ми го препорачувате овој http://www.ebay.com/itm/SELG-Fusion...ltDomain_0&hash=item256df5991c#ht_15904wt_952 и дали знае некој каде може да се најде софтвер за него ?
  ИЗМЕНА: Прочитав некакви смарт картички, дали ќе ми треба смарт картичка за да ги декодирам телефоните ?

  Поздрав
   

Сподели

Вчитување...