• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ботовите на it.com (на irc) попаметни од Online Он.нет подршката!!!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,455
1,246
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Се изнервирав и морав ова да го постирам:
:lut2::lut2::lut2:
Моментално разговарате со On.net Live Support (Tech Support L1)
Support: ????????????? ?? ??.??? ???????? ????????, ?????????​
goce: Sakam da prasam dali novite Duo paketi moze da se aktivirat vo Ohrid i Stip, i dali moze da napravam migracija od Solo 3 paketot na niv i pod koi uslovi.​
Support: повели гоце што мака имаш?
goce: Sakam da prasam dali novite Duo paketi moze da se aktivirat vo Ohrid i Stip, i dali moze da napravam migracija od Solo 3 paketot na niv i pod koi uslovi.​
Support: може ќе треба да потпишеш договор во салон на оннет​
goce: ohrid nemame ni salon ni prestavnistvo?!?​
Support: самом момент​
goce: ok cekam​
Support: ако нема салон најверојатно е во склоп на техномаркет​
goce: ohrid nema tehnomarket​
goce: ??​
Support: ај сега ке видам каде да се обратиш​
goce: ok cekam​
Support: javi se vo info centar ke ti objasnat se podetalno sto i kako treba da napravis za da migriras kon DUO​
goce: ok fala​
Support: np​
Целосно сум разочаран од нивната подршка и познавање.
Не само на online подршката, туку воопшто.
Последниот пат кога го ставив на мирување соло пакетот ми рекоа ќе го ставиме на 3 месеци ама ти ќе можеш да го активираш кога сакаш. После еден месец кога посакав да го активирам цел месец ме шетаа за на крај да ми речат, неможеме ништо да направиме, ќе чекаш да поминат 3 месеци!!!
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Лелелеел :))

Смајлито владее! Преминот од кирилица на латиница владее! За културата на изразување да не коментирам :p
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
Моментално 4 корисници чекаат на on-line помош.

ко чека џабе чека:)
страва смајли му е
мисли ова му е мсн па си става смајли така
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
Support: ????????????? ?? ??.??? ???????? ????????, ?????????
томче: здраво
Support: zdravo
томче: за он нет пакетот duo extreme да прашам нешто
томче: за колку време се прави целата миграција од еден пакет на тој

после ~5 мин

Support: samo moment
томче: ок

после уште 5 мин

Support: javi se vo info centar ke te informiraat se sto treba i kako treba za migracija ili ke ti kazat toa vo salon na onnet
томче: ок
јас веќе си бев со салонот и си прашам
но гледајте ефикасност на "Live"центарот

најверојатно не успеал да најде никого да праша како иде таа процедура
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Смајлито е закон! :LOL:

Ова ви е како МтНет ендаш еден на мене ми вика, Телеком не давал никаква подршка за Линукс па ќе требало да сум менувал оперативен систем за да можам да користам АДСЛ од кај нив:ua:
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Единствената асолна поддршка која ја имаат Но.Нет е да се јавиш, а прашање е и тогаш дали ќе ги добиеш.

А слајлито...:LOL:
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Јас колку што сум информиран, онлине имаат само Техничка подршка, затоа ве упатуваат кон инфо центарот.
Ма и за тои ке ти кажат дека колегата е на одмор, или дека они незнаат и да се јавиш ваму таму :lut2:
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Јаоо реченициве сигурно ги чуваат во тхт фајл па после ги копираат.
Ама чекаш 5 минути дур го најдат кај го оставиле тхт-то:LOL::LOL:
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,383
29,030
kalco.ru
"javi se vo info centar ke te informiraat se sto treba i kako treba za migracija ili ke ti kazat toa vo salon na onnet"

I sto ako se javis? nemaat vrska tripati se javiv u eden den za isti problem i tripati mi kazaa razlicno. Ic ne se organizirani edno golemo:ua:za niv
 
  • Ја почнал/а темата
  • #17

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,455
1,246
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
А да не се стварно ботови, место персонал???
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Нема по што да ги разликуваш.
И персоналот (некои, не цел) и ботовите исто зборуваат. Во некој случај и ботовите се попаметни од персоналот.
 

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Најшема е коа ќе се јавиш на техничка подршка и чекаш 25 души, после извесно чекање доаѓаш на ред и те гасат автоматски, дури чудно ни бот не ти се уклучува..:plachko2:
 

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Тоа е тоа, собрале некои дечки од маало да работат во support,барем кога веќе работат,да бидат тотално запознаени со пакетите и можностите што ги нуди Он.нет а не ,легнале у тоа фотељата и сурфаат по цел ден...Али тоа е што е....непрофесионализам...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,725
Мислења
863,398
Членови
30,063
Најнов член
Кузман
На врв Дно