1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ботови за Half-Life

Дискусија во форумот 'Игри' започната од 386ka, 9 Септември 2008.

 1. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,365
  193
  22 Декември 2007
  Има ли некој искуство со ботови за Half-Life 2 за multiplayer и дали знаете од каде да ги снимам? Еве јас ќе кажам за Half-Life 1 multiplayer имате JumBot ботови, најдобри ботови за Half-Life 1 што сум ги играл. Лесно се инсталираат, само се копира фолдерот Jumbot во Half-Life директориумот. Потоа се уклучува преку Custom Game и тоа е тоа... Инаку можат да се модификуваат (јачина, однесување и слично). Повеке информации за тоа ќе најдете во Read Me фајлот.
   
 2. BLizArD

  BLizArD
  Intern

  77
  0
  2 Декември 2007
Слични теми
 1. StarBuck
  Одговори:
  198
  Прегледи:
  20,713
 2. HijackHacker
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  857
 3. HijackHacker
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,763
 4. Toxic
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  689
 5. AfterMaxify
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  753
Вчитување...

Сподели

Вчитување...