• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Borland го продаде CodeGear на Embarcadero

  • Ја почнал/а темата dime
  • Време на почнување
  • Ја почнал/а темата
  • #1

dime

Intern
13 мај 2008
163
3
И така Borland си го продаде девелоперскиот тим кој што беше одговорен за Delphi, C++ Builder, JBuilder и уште некои работи. Со ова се очекува Embarcadero да стане најголемиот, независен софтвер провајдер (барем така пишува овде).

http://www.embarcadero.com/news/press_releases/codegear_050708.html
 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
И така Borland си го продаде девелоперскиот тим кој што беше одговорен за Delphi, C++ Builder, JBuilder и уште некои работи. Со ова се очекува Embarcadero да стане најголемиот, независен софтвер провајдер (барем така пишува овде).

http://www.embarcadero.com/news/press_releases/codegear_050708.html
tapa e borland
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,714
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно