• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Боречки клуб

Статус
Затворена за нови мислења.

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
897
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Ја отворам оваа тема бидејќи во последно време забележав премногу дебати со навредливи зборови, некои беа со аргументи некои без аргументи па би предложил да нема повеќе боречки клуб и да го почитуваат правилото за дискриминација и културно однесување.

P.S. Најпожелно би било администраторите/модераторите најмногу да одговараат на оваа тема за да нема нови дебати.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,003
515
www.ibiz.mk
правила и понатаму си се почитуваат

само кога дојде до препукување се префрли таму да не го загадува форумот и на мира сите да си ги решат проблемите и маките

и волкот сит и овците на број.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Да нема боречки клуб? Во општо не се сложувам..

Да не постоеше боречки клуб еден куп теми ќе беа упропастени со карања, препукувања, лаење ецт ецт...

Боречкиот клуб често знае и да придонесе некоја поука..

А за тоа за почитување на правилата, тие треба да се почитуваат и така, иако постои Боречки Клуб.

Однесувањето на некои членови зависи од самите себе, нема никаква врска Боречкиот Клуб. Тој само помага при случај да темата тргне во лоша насока, па за да не им се одземе правото на некои членови за да си го доискажат мислењето, темите се префрлаат во тој дел.

Сепак.. Демократија.. Секој има право да си го искаже своето мислење, а тука спаѓа и мислењето за друг член.

Токму тој дел од порталов овозможува да се искаже и таквото мислење.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
897
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Секој има право да си го искаже своето мислење, ама никој нема право да навредува лично некого...Може општо да зборува, а никој не му дава за право да се навредуваат другите членови, за некого можеби и тој не е совршен како што беше случајот во последното препукување....
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
193
www.zeroscience.mk
Било кој да навреди некој член или некое правило добива предупредување, со што уште едно добиено предупредување резултира во БАН и нема тука никаква дилема... така да мислам дека сите вие тука присутни на форумов при регистрација сте се согласиле и прочитале правилата.... нема потреба од кавги со навредливи содржини...ќе биде баниран корисникот па ако сака нека регистрира уште 100 кориснички имиња.

Мислам дека е доволно објаснето.

Боречки клуб ќе постои но запамтете дека правилата важат и за таму.

Тема затворена.

Благодарам за сугестијата ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
44,057
Мислења
870,970
Членови
30,389
Најнов член
DennyGir
На врв Дно