• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Bootcamp + Games?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Едноставно прашање:
Ако купам iMac, преку Bootcamp инсталирам Windows XP, дали би можел да играм игрици како Call of Duty 4, S.T.A.L.E.R. и појаки, и на кое ниво на квалитет не би сецкале?

9 пати Alt+Shift :p
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Немаш гајле... Немам пробано на iMac-от ама на MacBook Pro Stalker и слични немаат никаков проблем под windows, не гледам зашто iMac би имал, со оглед на тоа што имаш опција и за појака графичка со 24ката :)
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Јас имам играно на Imac The Sims 2,Need For Speed и можам да кажам дека графиката и перформансот се брилијантни и немаше никакви аномалии или нешто друго едноставно совршено и брзо
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
плус на pro-то графичката е mobile а фура без проблем, така да со iMac you're good to go :)
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,717
Мислења
831,255
Членови
28,713
Најнов член
Mramor
На врв Дно