• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Boot

  • Ја почнал/а темата
  • #1

petar.bt

Intern
12 август 2007
731
20
Сакам да знам како можам да направам Windows да ми се бутира прв а не Linux.Како можам да го напрам то преку Linux.
 

DF-1

Intern
13 септември 2007
98
2
Ако користиш openSuSe 10.2 треба да одиш во Yast и таму има boot loading settings. Тоа е најлесниот начин. Ако користиш Ubuntu, постапи како што има напишано Stenmarc ако го кликнеш горниот линк испратен од администраторот S. За други дистрибуции не знам.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,923
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно