1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

BoomTV vs MAX TV

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од dejan_str, 10 Март 2013.

 1. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  75
  7 Април 2007
  BoomTV пошо има малку канали и се обично тие што ги гледам. MaxTV е скапо и преценето од страна на Т-Хоме не оспорувам дека се најдобри но со цените мало сутра. Бумчево не ми правело никогаш проблем освен некогаш кога ќе засецка но тоа е ептен ретко. Сега ќе се освежат од Јуни со дигитализацијава па ќе видиме :)
   
 2. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,440
  865
  1 Април 2012
  Машко
  бумот кај дедо ми на секое ѕвонење на телефон сецкаше...
   
 3. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  75
  7 Април 2007
  Тоа е бидејќи 2Г фреквенцијата на мобилните оператори се меша со онаа на Бум ТВ. на 3Г тој проблем го нема.
   
 4. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,581
  3,521
  11 Декември 2008
  Машко
  Не е до Максот тоа што кај некои МК канали сликата е шит, они го испорачуваат истиот дигитален сигнал којшто го преземаат од самите телевизии. Е сега од нашиве телевизии најдобра слика имаат Алфа 24 вести и Алсат-М, МТВ-HD ретко е ХД само кога има лига шампиони, другото е само интерполација од SD.
  Ама затоа кога ќе пуштиш BBC, DW, CNN, France24, Еurosport2 и други таму сликата иако е обична SD е далеку далеку подобра од нашиве канали.
   
 5. Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  733
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  Ех... формула 1 на мтв у хд е иста како да ја гледаш на SKY Formula1 HD дури и подобра, еве ја ја споредував лично и тврдам дека е така. Зависи што пуштаат на каналот во моментот, ако пуштат хд тогаш хд ќе биде а ако пуштат сд на хд тогаш ќе биде тапа нормално... Него ова истово ќе се дешава коа ќе излезат 4к телевизорите па фул хд материјал на него коа ќе пуштаат...
  Битно вреди Максот како и да е исплатлив е 1500 ден пакет интернет телевизија топ... Што се тиче за бум, можеби некад но не сега... никако !!!
   
  На Kajsibebraat му/ѝ се допаѓа ова.
 6. k.viktor

  k.viktor
  Intern

  89
  6
  19 oктомври 2009
  Корисник сум на Бум не е лошо али Мах ти е 10000 пати подобро.Ако ти е само за дома доплати си некој денар и глеј си тв ко чоек.Е сеа ако сакаш да го носиш по викендици итн. ондак бум
   
 7. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,885
  1,457
  10 Август 2010
  Машко
  Да поскап е Максот, ама барем се знае за што се фрла.
   
 8. Pinceta

  Pinceta
  Gaining Experience

  552
  163
  16 Март 2011
  Машко
  Steam:
  tadamtadam
 9. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  163
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  Може да ги прашам тие што викаат сателитска каква користат и каков ресивер и на кој сателит ги користите ,бидејќи јас имав Микромакс ДВБ 2000 (Германско чудо за Германски пазар) уште пред 12 години и навистина беше супер со стотици канали но никаде превод и ја исфрлив од употреба пред 7 години кога си ставив кабелска, сега незнам ни каде е само знам дека на некого ја подарив комплет.

  Не се сеќавам на кој точно сателит бев ,но знам дека беше Еуросат (само кој точно незнам имаше повеќе во тоа време)
   

Сподели

Вчитување...