1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

BoomTV vs MAX TV

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од dejan_str, 10 Март 2013.

1. filipvselena

filipvselena
    Gaining Experience

2,794
    75
    7 Април 2007
    BoomTV пошо има малку канали и се обично тие што ги гледам. MaxTV е скапо и преценето од страна на Т-Хоме не оспорувам дека се најдобри но со цените мало сутра. Бумчево не ми правело никогаш проблем освен некогаш кога ќе засецка но тоа е ептен ретко. Сега ќе се освежат од Јуни со дигитализацијава па ќе видиме :)

2. Kajsibebraat

Kajsibebraat
    On your way to fame

1,437
    859
    1 Април 2012
    Машко
    бумот кај дедо ми на секое ѕвонење на телефон сецкаше...

3. filipvselena

filipvselena
    Gaining Experience

2,794
    75
    7 Април 2007
    Тоа е бидејќи 2Г фреквенцијата на мобилните оператори се меша со онаа на Бум ТВ. на 3Г тој проблем го нема.

4. olikomerc

olikomerc
    Unstoppable

4,575
    3,513
    11 Декември 2008
    Машко
    Не е до Максот тоа што кај некои МК канали сликата е шит, они го испорачуваат истиот дигитален сигнал којшто го преземаат од самите телевизии. Е сега од нашиве телевизии најдобра слика имаат Алфа 24 вести и Алсат-М, МТВ-HD ретко е ХД само кога има лига шампиони, другото е само интерполација од SD.
    Ама затоа кога ќе пуштиш BBC, DW, CNN, France24, Еurosport2 и други таму сликата иако е обична SD е далеку далеку подобра од нашиве канали.

5. Jokerski

Jokerski
    On your way to fame

814
    733
    28 oктомври 2010
    Машко
    Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
    Ех... формула 1 на мтв у хд е иста како да ја гледаш на SKY Formula1 HD дури и подобра, еве ја ја споредував лично и тврдам дека е така. Зависи што пуштаат на каналот во моментот, ако пуштат хд тогаш хд ќе биде а ако пуштат сд на хд тогаш ќе биде тапа нормално... Него ова истово ќе се дешава коа ќе излезат 4к телевизорите па фул хд материјал на него коа ќе пуштаат...
    Битно вреди Максот како и да е исплатлив е 1500 ден пакет интернет телевизија топ... Што се тиче за бум, можеби некад но не сега... никако !!!

На Kajsibebraat му/ѝ се допаѓа ова.
  6. k.viktor

k.viktor
    Intern

89
    6
    19 oктомври 2009
    Корисник сум на Бум не е лошо али Мах ти е 10000 пати подобро.Ако ти е само за дома доплати си некој денар и глеј си тв ко чоек.Е сеа ако сакаш да го носиш по викендици итн. ондак бум

7. D3N1EL

D3N1EL
    Practice makes perfect

2,883
    1,453
    10 Август 2010
    Машко
    Да поскап е Максот, ама барем се знае за што се фрла.

8. Pinceta

Pinceta
    Gaining Experience

552
    163
    16 Март 2011
    Машко
    Steam:
    tadamtadam
  9. daci92

daci92
    Gaining Experience

2,120
    163
    4 Февруари 2009
    Машко
    Студент
    Може да ги прашам тие што викаат сателитска каква користат и каков ресивер и на кој сателит ги користите ,бидејќи јас имав Микромакс ДВБ 2000 (Германско чудо за Германски пазар) уште пред 12 години и навистина беше супер со стотици канали но никаде превод и ја исфрлив од употреба пред 7 години кога си ставив кабелска, сега незнам ни каде е само знам дека на некого ја подарив комплет.

Не се сеќавам на кој точно сателит бев ,но знам дека беше Еуросат (само кој точно незнам имаше повеќе во тоа време)

Сподели

Вчитување...