1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

BOOM TV Од One!

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од AndrejGagale, 11 Август 2010.

1. AndrejGagale

AndrejGagale
    Gaining Experience

525
    64
    12 Април 2009
    Машко
    Епа тоа ми е...иначе ништо ни кабловска ни ништо!:plachko2:

2. saso28

saso28
    Intern

34
    0
    18 ноември 2009
    Е Оли сеуште дримот останува најдобра опција имаш нешто од мак канали ама нив можеш да ги фатиш и со обична антена , само пример мах тв плакаш 600 ден за 65 канали , а за толку пари можеш да гледаш многу многу повеќе програми дали сум во право па и ако имаш и Хд ресивер ќе го имаш вистинското уживање .

3. Fatal1ty_

Fatal1ty_
    Großmeister

21,260
    24,694
    28 Февруари 2008
    Машко
    Experienced Web Developer
    JA имам бумТВ и пошто не гледам многу телевизија да не речам не гледам ич,презадоволен сум..дискавери имам Хустлер имам и доста ми се ;)

4. dragonV

dragonV
    Intern

198
    14
    10 Декември 2008
    На т-хоме вториот приемник го плаќаш 200 денари еднократно и толку, нема дополнително да плаќаш ништо на претплатата колку е толку е без разлика на кој пакет ке се одлучиш(оној со тв).

5. AndrejGagale

AndrejGagale
    Gaining Experience

525
    64
    12 Април 2009
    Машко
    Аха, значи не се доплаќало секој месец. Фала многу.

6. goce ilievi

goce ilievi
    Intern

633
    43
    2 Март 2010
    Па и ми потребале.И онака на нив нема ништо интересно(само сдсм,вмро,сдсм,вмро)
    Подобри се веќе и шпанските серии од ова.

7. AndrejGagale

AndrejGagale
    Gaining Experience

525
    64
    12 Април 2009
    Машко
    Ама како што кажа некој и на антена ги фаќаме тие.

8. olikomerc

olikomerc
    Unstoppable

4,503
    3,408
    11 Декември 2008
    Машко
    Епа ја не ги фаќам на обична антена у лошо подрачје сум :p

9. krema

krema
    Professor

8,838
    8,585
    24 Јуни 2009
    Машко
    пробај со DVB-T

10. olikomerc

olikomerc
    Unstoppable

4,503
    3,408
    11 Декември 2008
    Машко
    за 8те национални канали од BoomTV да не мислиш ? демек треба да се слободни ама кодирани им се...

11. krema

krema
    Professor

8,838
    8,585
    24 Јуни 2009
    Машко
    мислев слободно во етер што се емитува во дигитална форма, но не ми се верува да ги има сите национални телевизии. Како на пример мтв1 ја има слободно во етер во дигитална форма, а за другите не знам, друго што сакам да кажам е тоа дека некои од нив воопшто и ги нема во етер како на пример НАША, Џангл, не сум сигурен за Алфа, нив ги има само преку кабелските оператори па вероватно и во БУМ. Со еден збор во МК имаме тотален хаос со телевизиските оператори, со квилитетот на аналогните сигнали, и.т.н. ...

поздрав

12. olikomerc

olikomerc
    Unstoppable

4,503
    3,408
    11 Декември 2008
    Машко
    незнам по скопје можда се фаќаат, ама јас сум од паланка и ништо нема у дигитална форма :)

13. AndrejGagale

AndrejGagale
    Gaining Experience

525
    64
    12 Април 2009
    Машко
    Во Прилеп се фаќаат без проблем, и околните места.

14. ratina4

ratina4
    Intern

29
    0
    23 oктомври 2009
    ok.vaka mislam jas,zosto da plakas 500-600 den sekoj mesec koga mozes so dreambox ednas da si go kupis i uzivas .znae li nekoj najevtina varijanta da si zemam i jas dream i moze li sam da me nauci nekoj za sheringot:zbunet3::zbunet3::zbunet3:

15. AndrejGagale

AndrejGagale
    Gaining Experience

525
    64
    12 Април 2009
    Машко
    Па да дреамбохсот е најуба варијанта само уште да ги имаше и А1...нашиве програми.

16. kkxenon

kkxenon
    Intern

38
    0
    22 Мај 2007
    Се извинувам што пишувам сега на постов.
    Сакам да земем Boom TV за два приемника па ме интересираат вашите впечатоци. Од стариве постови гледам дека луѓево не се нешто многу задоволни па има ли некое подобрување во последен период, сега имаат некој нов софтвер, со опции за паузирање, снимање,... Каков е квалитетот на сликата на пример за разлика од кабловските оператори?

17. daci92

daci92
    Gaining Experience

2,120
    163
    4 Февруари 2009
    Машко
    Студент
    jas imam 3 priemnika od boom tv veke 7 meseci ,prethodno koristev kabelska od cabletel 2 godini a prethodno satelitska televizija i ke ti kazam deka sum prezadovolen od boom tv to vo sporedba so kabelskata mozam da kazam deka e 1000pati podobar ,a vo sporedba so satelitskata televizija e podobar samo vo toa sto ima prevodi i sto ima opcii za pauziranje ,snimanje i takvi stvari ,signalot e odlicen sekade kade sto sum nosel priemnik ,nema seckanje i takvi stvari ,so noviot softver se podobri i signalot na televizijata ,na pr kaj mene doma se isto pred noviot software bese 54% signalot sega e 90% .

18. D3N1EL

D3N1EL
    Practice makes perfect

2,833
    1,365
    10 Август 2010
    Машко
    Јас немам бум , но мојот другар е задоволен од бумот, го распрашав дали сецка и се остало ми кажа ретко скоро никогаш.

19. Sukhoi

Sukhoi
    Practice makes perfect

1,688
    1,132
    16 Јуни 2010
    Машко
    Јас иам три бума дома и одлично е. Досега не сум имал проблем барем во Куманово-цело е покриено со околина :)) Али ако го користиш на викендичка види на мапата нивна дали местото(селото) е покриено. Пример кај мене нема покриеност и сигналот одвај го фаќав со антена со појачувач, али после невремето (7-8јуни) се истури врнајќи град и сега нормално неам сигнал. Променив две антени, кабли, ресивери и неќе.Им се јавив, демек ке пратиле екипа и остана тоа за тоа :ljut:
    Затоа тотал тв ке земам само за на село за да имаат баба ми и дедо ми што да гледаат.
    :LOL:

20. Fiasco

Fiasco
    Gaining Experience

3,036
    203
    2 Март 2008
    Планирам да земам уште еден Boom.
    Имам само една антена па ме интересира дали се дели антена и дали ќе се намали сигналот?

21. Sukhoi

Sukhoi
    Practice makes perfect

1,688
    1,132
    16 Јуни 2010
    Машко
    Мислам дека со една антена може да се приклучи на два бума, али сигналот ке се намали. Ако си во подрачје кое е добро покриено(на мапата-црвена боја) тогаш и не би требало да има проблеми.

22. Noumenon

Noumenon
    Gaining Experience

117
    67
    14 ноември 2009
    Машко
    Колкаво USB треба ако сакаш да снимаш нешто во времетраење од 4 часа?

23. Fiasco

Fiasco
    Gaining Experience

3,036
    203
    2 Март 2008
    4 гб би било доволно. Со 8ка најсигурен си.

На Noumenon му/ѝ се допаѓа ова.
  24. Bozter

Bozter
    Баниран/a

1,399
    660
    24 oктомври 2011
    Машко
    boom tv е супер само што нема HD квалитет... :cry:

На filipvselena му/ѝ се допаѓа ова.
  25. Noumenon

Noumenon
    Gaining Experience

117
    67
    14 ноември 2009
    Машко
    Со никакви „хакерски“ методи не може да се извади снимката од USB-то што има некој снимано на Boom? Пробував со File Recovery и такви работи... no luck... записот за снимката ја има некако на USBто ама како да ја искористам.... ај ако се разбира некој нешто повеќе нека каже збор два повеќе од стандардното објаснување дека не може, односно дали и зошто (не) може?

Сподели

Вчитување...