1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Блутут слушалки

Дискусија во форумот 'Слушалки, звучници и аудио продукти' започната од Ticklah, 21 ноември 2019.

 1. Ticklah

  Ticklah
  Intern

  118
  41
  14 ноември 2014
  Ми стигнаа прошла недела блутут слушалки од Алиекспрес, се работи за моделот Mifa X3.
  Првпат земам вакви слушалки и искрено се осеќам како идиот затоа што не знам да ги конектирам, пробав се како што пишува во упатството од кутијата ама сеуште имам проблем со нив, работата е во тоа што, неможам да ги користам и двете истовремено, се конектира само десната и само на неа добивам звук а левата иако е конектирана, не работи. Мислев дека се дефект ама кога ќе ги гасам или палам на тач сензорот, си работат, се слуша тоа earphone on/off, значи работат, а зошто не сакаат заедно да работат не знам.
  Инаку, пред да пишете, знам дека ги дели посебно блутутот, и двете ги конектирам посебно и пак џабе.
  Дали се има некој мачено со овие глупости или џабе лупнав 30 евра.
   
 2. Dave1

  Dave1
  Gaining Experience

  58
  93
  23 ноември 2016
  Машко
  Пробај вака: Избриши ги двете слушалки во Bluetooth делот на мобилниот или компјутерот.
  Извади ја едната слушалка од опаковката и направи Pair со мобилниот или компјутерот.
  После ова кој ќе ја извадиш и другата слушалка, сама ќе се паврзи со првата слушалка. Не треба и на неа Pair да правиш.
   
  На Ticklah му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  218
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  Дај линк од Али. Ми се свиѓаат...
   
  На Ticklah му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  486
  201
  14 Април 2012
  Машко
 5. Ticklah

  Ticklah
  Intern

  118
  41
  14 ноември 2014
  Пробано, не реагира..
   
 6. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  256
  347
  3 Јануари 2019
  Машко
  Дали телефонот ти поддржува Bluetooth 5.0? Чисто се соменавам дека може тоа да е проблемот (зашто Bluetooth 5.0 е backwards compatible). Како и да е, провери дали на друг телефон го имаат тој проблем.
   
 7. zelenko

  zelenko
  Gaining Experience

  187
  158
  3 Април 2009
  Избриши ги од телефонот. Извади ги од кутијата и држи го тачот на дветњ истовремено 20 секунди.
  Треба да светнат неколку пати сијаличките. Така ги ресетираш.
  Врати ги во кутијата и извади ги и двете, левата треба да светне неколку пати и да се изгаси, десната треба да продолжи да трепка додека не ја конектираш на телефон.

  Така е на мојте redmi airdot.

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
  На Ticklah му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...