Bluetooth во CentOS 4- конечниот чекор?

varelg

Intern
13 декември 2007
67
0
Гугл секогаш и не ми е најдобар пријател па ме интересираат вашите искуства доколку некој користи Bluetooth под CentOS 4 околу конфигурација, генерално тестирање дали системот работи итн...
Откако го yum -ував bluez (yum install bluez*) го стартирав сервисот со

service bluetooth start [OK]

и го скенирав со

hcitool scan

уредно го покажа мојот мобилен (единствен Bluetooth уред наоколу, а користам USB Bluetooth адаптер за конекција), е сега што понатаму? Како до вистинска конекција со мојот мобилен и размена на фајлови на пример...
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
44,045
Мислења
870,726
Членови
30,377
Најнов член
Alfonso
На врв Дно