• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Bluetooth во CentOS 4- конечниот чекор?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

varelg

Intern
13 декември 2007
67
0
Гугл секогаш и не ми е најдобар пријател па ме интересираат вашите искуства доколку некој користи Bluetooth под CentOS 4 околу конфигурација, генерално тестирање дали системот работи итн...
Откако го yum -ував bluez (yum install bluez*) го стартирав сервисот со

service bluetooth start [OK]

и го скенирав со

hcitool scan

уредно го покажа мојот мобилен (единствен Bluetooth уред наоколу, а користам USB Bluetooth адаптер за конекција), е сега што понатаму? Како до вистинска конекција со мојот мобилен и размена на фајлови на пример...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,695
Мислења
848,792
Членови
29,430
Најнов член
djpece
На врв Дно