• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Bluetooth технологија

  • Ја почнал/а темата
  • #1

sasko

Intern
22 декември 2007
14
0
Епа вака. Професорката по физика ми даде да презентирам за Bluetooth Технологијата т.с. на кој принцип работи и нејзината употреба кај мобилните. Досега не најдов никаква литература за ова. Барав и на интернет ама има многу малку. Ако некој знае нешто нека пиши на пр. да даде подетално објаснување или некој извор. Ке му бидам благодарен. Само побрзајте оти немам многу време.
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Епа вака. Професорката по физика ми даде да презентирам за Bluetooth Технологијата т.с. на кој принцип работи и нејзината употреба кај мобилните. Досега не најдов никаква литература за ова. Барав и на интернет ама има многу малку. Ако некој знае нешто нека пиши на пр. да даде подетално објаснување или некој извор. Ке му бидам благодарен. Само побрзајте оти немам многу време.
Кај бараше на Интернет? На MSN? hi5?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,594
Мислења
824,198
Членови
28,086
Најнов член
martinivs
На врв Дно