Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Bluetooth Speaker Recommendation

idzek

Intern
21 ноември 2019
14
19
Некој да споедли мислење за Bluetooth Speaker под 100-150е.

Примарна намена ми е за дружби, сакам нешто што ке го фрлам во ранец и ке заборавам дека е таму.

An obvious choice ми е JBL Flip 6, имав flip 4 и едино нешто шо ме мачеше е тоа што не беше многу гласен.
 

mIT18

Intern
12 јули 2022
21
16
Нешто вакво да видиш.
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
7.317
7.525
mikrotikmacedonia.online
Овој го имам. Звук Коси. Подобро избалансиран звук има од JBL освен во бас кој што е нагласен кај JBL по дифолт.

 

Pinceta

Gaining Experience
16 март 2011
569
184
Скопје
Исто и јас би идел со Motion+, зошто сум презадоволен од soundcore иако имам доста постар модел на бт звучник, a исто имам и NC Headphones и NC Earphones од нив.
soundcore кој е уствари бренд име на Аnker за звучната галантерија за мене е best value for money во тој ранг.
 

rotkiv

Gaining Experience
5 јуни 2016
94
65
Да си споделам искуство со JBL Go 2, веќе 4 години го имам. За $40 супер е звукот, батерија одлична, има опција и со AUX да се поврзе.

Далеку подобри опции има за до $100, ама океј е и ова ако ти треба нешто што е портабилно и поевтино.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.827
Мислења
969.860
Членови
35.199
Огласи
2.824
Најнов член
ivanmfs
На врв Дно