1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Bluetooth Audio Transmitter за појачало

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од Psycore, 15 Февруари 2019.

 1. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  478
  409
  12 ноември 2013
  Може ли да ми предложите некој Bluetooth Audio Transmitter? Ми треба да го ставам на прилично постаро Marantz појачало, кое нема никакви смарт опции, со цел да можам безжично да го користам некогаш на Smart TV, некогаш на PC / Лаптоп. Исто така ме интересира како се напојува чудово. Може предлози и од тука и од али. Буџет не знам? 15тина евра?

  Edit: Може и 3.5мм банана, може и класични RCA пинови.
   
 2. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  353
  159
  20 Април 2008
  Машко
  имам вакво :

  View: https://www.youtube.com/watch?v=tZm42KZG0SQ

  не е aptX стандард ама врши работа... (има и 3.5мм и RCА)
  (не сум имал никогаш некоја поквалитетна звучна да изострам уште повеќе слух)
  гледам во Сетек престанале да го продаваат и на негово место е некој ТП-Линк со 3,5мм и слична цена од окулу 20е...
  PS: некако повеќе имам доверба во вакви адаптерчиња
  одколку во оние што личат едно на друго
  а се продаваат со принт(lable) од 100 различни фирми ...

  сепак малку е pain in the a.. бидејќи на секое ново приклучување на уред треба да се ресетира адаптерот

  (тоа push функцијата на Bluetooth-от)
   
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
 3. damil

  damil
  On your way to fame

  602
  505
  2 Јануари 2015
  Машко
  Да ти поклонам едно од они за у кола од али, вакво:

  Не е лошо на звук, само е безвезе што мора да го пуниш па да се укључи у систем.[​IMG]
   
  На Psycore и HardCorec им се допаѓа ова.
 4. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,141
  4,361
  4 ноември 2013
  Машко
  Го имам истово, закачено на полнач 24/7 и поврзано со појачало, одлично си ја брка работата.
   
  На damil и Psycore им се допаѓа ова.
 5. damil

  damil
  On your way to fame

  602
  505
  2 Јануари 2015
  Машко
  Да? Кај мене зуи ако е на полнач, ај ќе пробам пак.
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 6. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,141
  4,361
  4 ноември 2013
  Машко
  Нема никакво зуење брат, одлично си работи :)
   
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,309
  9,563
  23 oктомври 2012
  Машко
  Види го и Google Chromecast Audio, не е блутот, работи преку вифи, исто како Хромкаст.
   
  Psycore, igor_xxxx и на NERD. им се допаѓа ова.
 8. smole

  smole
  Unstoppable

  2,955
  3,296
  18 Април 2007
  Ova go koristam, super e.
  [​IMG]
   
  Psycore, Garfield', krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  478
  409
  12 ноември 2013
  Ова најмногу ми фати око, ќе го нарачам. Ви благодарам на сите за предлозите, посебно на @damil што се понуди да ми подари. Ќе пишам кога ќе стигне.
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 10. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,301
  2,586
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Јас земав вакво:

  2 in 1 Bluetooth Transmitter Receiver Adapter

  Троа поскапо, ама AptX има, може да работи и како трансмитер (ТВ -> слушалки) и рисивер (за во кола, на пример). Убаво брка работа.[​IMG]

  Sent from my S8+
   
  Psycore, Necromancer и на smole им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. mkiptv
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,024
 2. reborn
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  529
 3. Avid
  Одговори:
  38
  Прегледи:
  2,624
 4. FiC DoGG
  Одговори:
  45
  Прегледи:
  2,825
 5. ImTheDude
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  564
Вчитување...

Сподели

Вчитување...