Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

BlueRadar

hacker

Intern
13 јуни 2007
3
0
BlueRadar.......
Ima li nekoj koj slusnal za ova programce?
Gi detektira Bluetooth uredite vo vaseto opkruzuvanje i toa, bez razlika dali se vo t.n. Public mod, vo koj e dozvoleno otkrivanje ili ne.
Jas go imam vo .sis. no na Nokia 6270 ne raboti. - nema symbian
Ako go ima nekoj vo .jar neka go prati.:bravo:
 

Атачменти

  • blueradar105.zip
    61,8 KB · Прегледи: 23

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1.266
1.010
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
I sto moze da se pravi so toa programce osven transfer na fajlovi ? Ima li nesto drugo sto mu pridava pogolemo znacenje ?
 

hacker

Intern
13 јуни 2007
3
0
Raboti kako Radar. na pr. Ako vasiot shev se priblizuva do kancelarijata, ke bides predupreden. ili... Ako baras nekoj kolega od fakultet, a toj e vo predavalnata i slicno.. Visokata funkcionalnost ovozmozuva da gi dodadete Bluetooth-uredite i spored ID brojot. Dokolku imate Nokia, ovoj br. ke go doznaet so vnesuvanje *#2820#
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Јас имав едно програмче се викаше Smurf работеше на мојата моторола со Windows Mobile. Ја има истата функција како BlueRadar + имаше опција BlueJack (ако некој покрај Вас има вклучено блутут може да го зафркавате, цело време да му праќате информации од некој контакт).
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
A dali ima nekoj program so koj ke mozat 2 telefoni da odrzat govorna komunikacija megu sebe preku Bluetooth (besplatno)
 

drownz

Master
8 март 2007
1.454
202
Куманово
iwmnetwork.com
A dali ima nekoj program so koj ke mozat 2 telefoni da odrzat govorna komunikacija megu sebe preku Bluetooth (besplatno)

Не гледам како би ти било корисно ова со оглед на тоа што, далечината меѓу два блутутх уреда ретко може да е поголема од 10-15 метри (за да се воспостави и одржи врска измеѓу нив... нели... :)) )

На Википедија
 

Drash

Intern
14 јули 2007
252
3
Некогаш ова може ова да е корисно ако има ѕид помеѓу двата телефона (како на испит на пример :)))
 

Ata

Intern
21 април 2007
412
4
Не гледам како би ти било корисно ова со оглед на тоа што, далечината меѓу два блутутх уреда ретко може да е поголема од 10-15 метри (за да се воспостави и одржи врска измеѓу нив... нели... :)) )

На Википедија

Теоретска дозволена далечина е 10м, се разбира без препреки.
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Луге абе баталете 10м земете два телефона и тестирајте јас лично пренесував податоци (слики) измегу два телефони на далечина од 160 метри но треба да се провери прво телефоните од каде зрачат нај силно на пример Нокиа 3650 два снопа од 2 страни от кај што е приклучокот за пунене
 

Ata

Intern
21 април 2007
412
4
Имаше едни двајца типци, постигнаа блутут мислам на километар и нешто, ама дизајнирале свои антени кои ги поврзале на мобилните и така фатиле.

Ама тука кога кажуваме цифри , одиме по спецификации.
 

Ata

Intern
21 април 2007
412
4
Нормално.
Ама тоа практично не успева секогаш, за едни телефони работи, за други на работи, ако се од ист производител добиваш една цифра, ако се од друг добиваш трета цифра, и малце се губи осет, па кога ќе кажеш дека си фатил на 100м бкутут ќе треба да кажеш и со која опрема и дали нешто си додавал успат.

А ако кажеш бројка по спецификација, таа сигурсно се добива со секоја опрема која ја подржува дадената спецификација.

Нормално дека не треба да се држиме здраво за готово до специфицираните вредности, баш трева да прбуваме да добиеме нешто повеќе, а тоа скоро секогаш може.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.587
Мислења
945.400
Членови
34.074
Огласи
1.967
Најнов член
colorizedpanda
На врв Дно