• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Blueair Classic 680i

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
390
189
Дечки дали може една проценка за прочистувач за воздух Blueair 680i, немам никакви замерки за него но во моментов сум во 50 квадрати стан а имам и 480i кој ми е сосема доволен за тој простор па поголемиот брат мора да си оди.

Прочистувачот си има тркалца за лесно движење наоколу.
 

Атачменти

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,315
16,301
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Неблагодарна е проценка на тој прочистувач. Генерално се најскапи и најдобри на пазарот, но кај нас ретко кој би го купил на ново со оглед на цената на филтрите како и на самиот уред. А оној кој може да си дозволи да ги купува филтрите во принцип би си купил нов.

Во моментов нов уред без понижење е 56к. Ако побараш попуст ќе добиеш најмалку 10%, а ако си стар клиент и фатиш промоции ќе добиеш 15 или 20%. Ако рачунаш на 15% тогаш нов уред е 48.5к денари. Ако ги одземеш филтрите кои во моментов се на попуст од 11к на 8.8к, ќе добиеш дека нов уред без филтрите чини нешто под 40к. Според тоа, би рекол дека половниот уред ќе можеш да го продадеш за не повеќе од 25к.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
390
189
Математиката е отприлика таа за купување и за филтрите скапи си се, ама еве од кога почнаа со карантини и се останато остана така неупален уште со првите филтри на него. Ценовно ме фати со промоции некои 50к кога го земав ама тогаш потребите беа други а воедно и просторот за кој го планирав.

Да бидам искрен срце ме боли на помислата да го дадам за 25к

Сепак фала за проценката.
Ако некој е заинтересиран за уредот нека пише.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,315
16,301
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Јас, меѓудругото го имам и тој модел, го платив мислам и поскапо. Иако е најдобар на пазарот, реално е оверпрајсд. Пиши цена па ако некој нешто прашува да форвардираме. Со среќа продажбата
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
390
189
Морав да преспијам за одлуката :)
Нека иде за 30000 со можност за договор.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,738
Мислења
863,599
Членови
30,071
Најнов член
Aleksandar Kostovski
На врв Дно