• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Blue Screen fix win 7?

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,235
905
Неврленд
На мене едно време вака ми праеше на windows xp со одреден графички драјвер. И мајката му беше нова инсталација на виндоус.
Пробај најди друг драјвер.
 

zirkach

Gaining Experience
12 февруари 2015
205
150
Struga
www.facebook.com
zirkach's setup  
Processor & Cooler
i3 2310m
Motherboard
DELL
Storage
Samsung EVO 850 120gb + Seagate Momentus 500gb
RAM
6GB
Video card
intel hd3000
Audio
IDT 92HD87B1
Monitor
Hanns-G HQ191DP
OS
Windows 7 Home Premium x64
како што кажаа погоре реинсталл на драјверите ама пробај и вака:
 

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
376
187
Проблем со ати драјверите треба да е, избриши ги моменталните со DDU и пробај сними ги од ново последните што ги имаш за графичката или најди од архива 1-2 верзја постари драјвери. Ретко но сепак е можност да се реши со формат на windows ако продолжи да ти го прави проблемот.
 

Benny

Баниран/a
17 ноември 2020
33
8
Skopje
Формат и WIN10 XD
Мала шала, али како шо веќе ти пишаа, пробај со постара верзија на драјверите, би требало да се реши. Едно другарче вака реши сличен bluescreen
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,168
8,374
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Ова може да е и расипана графичка.

Гравчињата се истурија во таа позиција на тавчето.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

smurfy

Intern
14 март 2011
38
1
Ја извадив графичката и нема проблем со интегрираната. Секако не му треба графичка на татко ми е пцто. Фала ви на сите
 
  • Уау
Реакции: Avid

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,649
Мислења
829,663
Членови
28,653
Најнов член
sashka973
На врв Дно