1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Блокирање на ВЕБ

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од DEXTER, 11 Септември 2009.

 1. DEXTER

  DEXTER
  Intern

  95
  1
  27 Март 2009
  Вака за да блокираш влез facebook.com На пр. се внесува IP адресата и името на вебот со и без " www " во host фајлот тоа е ОК но има ли и некој друг начин ?
   
 2. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,837
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Со помош на firewall, или со некој parental controls софтвер... Исто така ако си на FF, постои аддон за таа намена.
   
 3. DEXTER

  DEXTER
  Intern

  95
  1
  27 Март 2009
  Може ли некое објаснување по детално ? :ermm:
   
 4. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  75
  4 oктомври 2007
 5. DEXTER

  DEXTER
  Intern

  95
  1
  27 Март 2009
  Овaj додатокот е за постарите верзии на Firefox
   
 6. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  75
  4 oктомври 2007
  Пробај временска ограничена верзија од овој програм :)
   
 7. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  Влези во about:config и направи нов boolean со име
  extensions.checkCompatibility и вредност false.
  На крај рестартирај го фајрфокс.
  Така Фајрфокс нема да ја проверува компатибилноста на додатоците и ке можеш да ги инсталираш и оние кои не се компатибилни за таа верзија.
  Инаку BlockSite што ти го препорача Stane е најдобар. Ке можеш да ставиш и лозинка и никој нема да ти чепка во сетинзите.
  Јас го користам на Фајрфокс 3.5.3.
   
 8. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  915
  68
  18 Јуни 2009
Слични теми
 1. Pepsi Man
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,229
 2. spektrumZX
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  996
 3. Street h4ck3r
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  669
 4. everest
  Одговори:
  33
  Прегледи:
  2,557
 5. Master_Boy
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  816
Вчитување...

Сподели

Вчитување...