Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Блокирање на веб страни

kolesk

On your way to fame
6 февруари 2016
421
559
Дали е возможно на хуавеи рутер, да се блокираат неколку форуми и веб страни, и истите да бидат недостапни за сите уреди, кои ќе се поврзан на вифито од уредот?
Се работи за хуавеи рутер од т-мобиле.
Не се работи за никакви 18+ содржини, туку сакам да ги оддалечам моите од политика и перење мозоци и коментирања по кајгани итн.
Благодарам
 

Cika

Practice makes perfect
8 декември 2009
2.739
1.577
Би требало да можеш со access control или blocklists, само не знам точно како се вика кај хаваи рутерите.
 

Rilind

professional curtain replacer
26 февруари 2019
397
589
Кажи кој модел точно ти е рутерот и можда ќе ти најдемо решение
 

kolesk

On your way to fame
6 февруари 2016
421
559
Ајде после 2 месеца да ја реактивирам темата.
Рутерот е huawei hg8145v5, стандардните од телеком.
Знам username и pass.
Барав, ама не успеав да најдам листа за блокирање.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
46.551
Мислења
964.842
Членови
34.923
Огласи
2.635
Најнов член
williamshakespeare30
На врв Дно