1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Блокирање на спамови

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Master_Boy, 27 Август 2013.

1. Master_Boy

Master_Boy
    Баниран/a

427
    216
    28 Април 2013
    Машко
    Компјутерски сервисер, гтафички дизајнер.
    dd.JPG fff.JPG

Дали знае некој, како може да се блокираат овие мејлови на Yahoo,
    Кога и да отворам мора да има по некој спам, на некои има линкови за да се одјавиш, да не ти стигаат повеќе мејлови, таман стегаш на линкот, одма антивирусот ја блокира страната :/

2. psyside

psyside
    Rising Star

26,420
    27,108
    4 Септември 2008
    Да, со интернет секјурити од типот на Kaspersky.

3. xhktw

xhktw
    Practice makes perfect

1,194
    1,204
    2 Август 2009
    Пробај со Spam Filters,тука имаш кратки ривјуа.

4. dejan_str

dejan_str
    Unbeatable

8,152
    4,860
    8 Април 2011
    Машко
    Понекогаш и Салам мејлови ми стигаат како спам :D Филтерот ич не им чине.

5. psyside

psyside
    Rising Star

26,420
    27,108
    4 Септември 2008
    Во последно време постојат толку совршени спам мејлови, што е многу тешко да ги приметиш дека се спам, ако ти е прв таков мејл.

Доаѓаат од твоите сабскрајбери на YT, и ти викаат демек да ја ѕирнеш нивната песна, која е иста со таа која си ја аплодирал последна али наводно кавер.

Абе толку добро направено, што и јас се фатив, и текст напишан, со барање за подршка, слики, податоци све! абе да ти пукне џигер.

6. RagingDemon

RagingDemon
    Unbeatable

6,332
    5,247
    24 Март 2009
    Машко
    Уште ли користите Јаху бе :D
    Кај мене на Gmail со години ми нема залутано спам во инбокс, многу добар спам филтер имаат.

7. psyside

psyside
    Rising Star

26,420
    27,108
    4 Септември 2008
    Прочитај го горниот пост, на gmail ми се случува тоа.

8. FLEGMA

FLEGMA
    Epic

8,548
    12,810
    2 Август 2012
    Машко
    Користи го преку Outlook како господин човек
    човек

9. bokiscout

bokiscout
    Unstoppable

1,719
    2,015
    17 Март 2011
    Машко
    Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
    Користам Outlook и сум задоволен од спам филтерот. Секој ден стогаат 20ина спамови и до сега ниедна не завршила во инбокс и ретко, многу ретко некоја вистинска порака завршува во џанк.

10. pipelin

pipelin
    On your way to fame

1,206
    785
    8 Мај 2010
    Машко
    А да пробаш со Gmail?
    Сега последниве промени со табови, оние Спам мејлови кои пристигнуваат како „промоција“ ги додава во Promotion табот.
    Сега за сега сум немал проблем со спам на G-то.

11. Master_Boy

Master_Boy
    Баниран/a

427
    216
    28 Април 2013
    Машко
    Компјутерски сервисер, гтафички дизајнер.
    Од Yahoo сум пре задоволен, го користам веќе ако не се лажам повеќе од 6-7 години, сум имал мејл и на џимејл, но некако подобар е јахуу, можи од навика..
    Во имбокс, досега ми имаат слетано 10 тина спамови, а за спамови од Јутјуб да не прајме муабет :D а во спам фолдерот дневно по 2-3 спама мора да има, е сеа дали може некако да се блокираат ИЧ да не ми идат спамови ни во имбокс ни во спам фолдерот, пошо некош и да неќиш ке стениш на некој линк од спамовите, можиш беља да си напрајш.
    И уште едно, ми стигаат некогаш мејлови во имбокс, од некој си македонски фирми/портали, демек сум бил зачленет на нивните сајтови, а никогаш нит сум ги отворил нит сум се зачленил таму, од каде мојата мејл адреса се нашла на тие сајтови !?

12. caki

caki
    Gaining Experience

465
    145
    1 Август 2010
    Исто и јас користам јаху повеќе од 7 год. и сум задоволен, особено во последниве месеци не памтам спам да ми пристигне во инбокс .

Сподели

Вчитување...