1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Блокирање на спамови

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Master_Boy, 27 Август 2013.

 1. Master_Boy

  Master_Boy
  Баниран/a

  427
  216
  28 Април 2013
  Машко
  Компјутерски сервисер, гтафички дизајнер.
  dd.JPG fff.JPG

  Дали знае некој, како може да се блокираат овие мејлови на Yahoo,
  Кога и да отворам мора да има по некој спам, на некои има линкови за да се одјавиш, да не ти стигаат повеќе мејлови, таман стегаш на линкот, одма антивирусот ја блокира страната :/
   
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,420
  27,108
  4 Септември 2008
  Да, со интернет секјурити од типот на Kaspersky.
   
 3. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,194
  1,204
  2 Август 2009
  Пробај со Spam Filters,тука имаш кратки ривјуа.
   
 4. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,152
  4,860
  8 Април 2011
  Машко
  Понекогаш и Салам мејлови ми стигаат како спам :D Филтерот ич не им чине.
   
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,420
  27,108
  4 Септември 2008
  Во последно време постојат толку совршени спам мејлови, што е многу тешко да ги приметиш дека се спам, ако ти е прв таков мејл.

  Доаѓаат од твоите сабскрајбери на YT, и ти викаат демек да ја ѕирнеш нивната песна, која е иста со таа која си ја аплодирал последна али наводно кавер.

  Абе толку добро направено, што и јас се фатив, и текст напишан, со барање за подршка, слики, податоци све! абе да ти пукне џигер.
   
 6. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  Уште ли користите Јаху бе :D
  Кај мене на Gmail со години ми нема залутано спам во инбокс, многу добар спам филтер имаат.
   
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,420
  27,108
  4 Септември 2008
  Прочитај го горниот пост, на gmail ми се случува тоа.
   
 8. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,548
  12,810
  2 Август 2012
  Машко
  Користи го преку Outlook како господин човек
  човек
   
 9. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,719
  2,015
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  Користам Outlook и сум задоволен од спам филтерот. Секој ден стогаат 20ина спамови и до сега ниедна не завршила во инбокс и ретко, многу ретко некоја вистинска порака завршува во џанк.
   
 10. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,206
  785
  8 Мај 2010
  Машко
  А да пробаш со Gmail?
  Сега последниве промени со табови, оние Спам мејлови кои пристигнуваат како „промоција“ ги додава во Promotion табот.
  Сега за сега сум немал проблем со спам на G-то.
   
 11. Master_Boy

  Master_Boy
  Баниран/a

  427
  216
  28 Април 2013
  Машко
  Компјутерски сервисер, гтафички дизајнер.
  Од Yahoo сум пре задоволен, го користам веќе ако не се лажам повеќе од 6-7 години, сум имал мејл и на џимејл, но некако подобар е јахуу, можи од навика..
  Во имбокс, досега ми имаат слетано 10 тина спамови, а за спамови од Јутјуб да не прајме муабет :D а во спам фолдерот дневно по 2-3 спама мора да има, е сеа дали може некако да се блокираат ИЧ да не ми идат спамови ни во имбокс ни во спам фолдерот, пошо некош и да неќиш ке стениш на некој линк од спамовите, можиш беља да си напрајш.
  И уште едно, ми стигаат некогаш мејлови во имбокс, од некој си македонски фирми/портали, демек сум бил зачленет на нивните сајтови, а никогаш нит сум ги отворил нит сум се зачленил таму, од каде мојата мејл адреса се нашла на тие сајтови !?
   
 12. caki

  caki
  Gaining Experience

  465
  145
  1 Август 2010
  Исто и јас користам јаху повеќе од 7 год. и сум задоволен, особено во последниве месеци не памтам спам да ми пристигне во инбокс .
   

Сподели

Вчитување...