• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Blogspot ili Wordpress

  • Ја почнал/а темата
  • #1

problogger

Intern
3 декември 2007
64
1
U posledno vreme stana golema konkurencija megju blogger i wordperss. Mislam deka blogger ima povekje korisnici no vo eden forum (ne mi teknuva kade) vidov deka imalo anketa i blogger pobedil so okolu 15 glasa povekje :LOL: So mislite koj e podobar? Go davam glasot za blogger zosto e poednostaven :bravo:
 

e r i c

Баниран/a
27 ноември 2007
45
2
Wordpress. Но најдобро е доколку користиш вордпрес ти да си го хостираш некаде, не да го користиш нивниот хостинг , пошто нема многу опции.

За блогер не коментирам затоа што немам користено.
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Ја сум за Wordpress нивни е кодот така да нема конкуренција тука,но доста веројатно е дека blogger се повеќе познати кај луѓето што само читаат блогови т.е. сурферите...
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Немам користено wordpress ама мислам дека блогер е супер... Барем до сега, и претходната верзија и последната, немав никаква замерка.
 

moondowner

Intern
5 јануари 2008
33
1
WordPress e po profi moram da priznaam, no ako sakate on-the-fly da napravite nesto, Blogger e pravata rabota za toa. Mojot blog inace e na blogspot, bas poradi taa pricina, sto me mrzi da se zamaram, i taka ne sum web dizajner.
 

CyberWizard

Intern
7 април 2008
31
0
Blogspot има повеќе корисници и е популарен кај луѓето, значи Blogspot e подобар дефинитивно
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,804
Мислења
850,757
Членови
29,490
Најнов член
cadi1
На врв Дно