• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Блог за проектот „Компјутер за секое дете“

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Maki

Intern
29 февруари 2008
135
3
Целта на блогот е да собира приказни и искуства од учениците за компјутерите кои треба да им бидат достапни: од тоа дали се инсталирани и дали им даваат да ги користат до тоа што работат и како им оди. Доколку имате некоја забелешка или пак сакате да станете автор на блогот, пратете пошта на edubuntumk at gmail.com.

Edubuntumk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,713
Мислења
831,141
Членови
28,704
Најнов член
stojanovvlado
На врв Дно