• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

block msn...

GargamelX

Intern
19 јануари 2008
51
1
Каков програм треба да користам и каде да го најдам за да видам кој ме има ставено на блок или пак делете на МСН месенџер???

Сакам да ми дадете линк за данлоад а ако не сте во можност барем да ми кажете како се вика тој програм...

Ви благодарам на сите:bravo::bravo::bravo:
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
не се залетувај со тоа
има и некои онлине кои наводно гледаат кој те има блокирано
нема таква работа барем јас така мислам

најдобар начин

креирај уште еден мсн
и особара за која мислиш дека те блокирала додади ја
ако таму е онлине а ваму не е знаш

не се логирај на сомнителни сајтови да не зажалиш
или пак да инсталираш разни додатоци:)
 

GargamelX

Intern
19 јануари 2008
51
1
Начинов што го кажа е супер :LOL:
Ама одамна го знам!!!
Не сакам 500 контакти да ги внесувам од ново и да чекам со денови за да видам кој ме ставил на блок.

Ако некој знае друг начин нека ке штеди знаење :)
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Оние веб сервиси кој се ставени за да видите кој ве блокирал, всушност не се тоа. Тие се нешто слично на keyloger, давааат рандом глупости и ви го крадат userot и лозинката. Мала препорака откако ќе се логирате на такви страни сменете лозинка. Но назад на темата... Таква програма не постои, во линукс има да видиш дали те има тој кај него во контакти тоа беше ми се чини со aMSN или со pidgin.
 

GargamelX

Intern
19 јануари 2008
51
1
Оние веб сервиси кој се ставени за да видите кој ве блокирал, всушност не се тоа. Тие се нешто слично на keyloger, давааат рандом глупости и ви го крадат userot и лозинката. Мала препорака откако ќе се логирате на такви страни сменете лозинка. Но назад на темата... Таква програма не постои, во линукс има да видиш дали те има тој кај него во контакти тоа беше ми се чини со aMSN или со pidgin.

Фала брат ама секогаш кога одам на такви страни секогаш си го менувам пасвордот.

Значи темава нема цел?
Значи сите тие работи се измислени...:chudenje:

Ако е така може да се стави крај на темава.
Сепак ви благодарам :))
 

DynamicMK

премиум член
11 април 2007
1.640
187
Има начин да провериш кој те избришал од кај него :))

tools > options > privacy
Лево е листата со сите контакти, десен клик на контактот и ако delete е кликабилно значи тој те избришал од кај него

а за тоа кој те блокирал, нема....
 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
Има начин да провериш кој те избришал од кај него :))

tools > options > privacy
Лево е листата со сите контакти, десен клик на контактот и ако delete е кликабилно значи тој те избришал од кај него

а за тоа кој те блокирал, нема....

zakon e ova ej nikad ne sum razmislil :D
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1.276
328
Е јас ова го знам одамна на МСН Плус и течниот црв ме делитнал од кај него во контакти :lut2::lut2:
 

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
Kaко што знам јас тоа не е да видиш кој ти дал делете? туку ти на кој си му дал делете ... Јас отидов тама и гледам кој сум делетнал ...
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
DynamicMK е во право, на овој начин со сигурност може да проверите дали некој ве избришал од контакти, ама ако ве држи само на блок нема да можеш да провериш.
 

PBaller

Intern
6 март 2008
76
0
Web servisite shto se narekuvaat block checkeri ustvari se povrzuvaat na msn servisot i go proveruvaat statusot na korisnikot chij email ste vnele, so toa mozhe da sporedite dali ste blokirani ili ne. No zavisno od firewall i slichno ovoj servis ne sekogash go dava tochniot status na korisnikot. Jas lichno sum testiral so nekoi kontakti od mojata lista i za nekoi sum dobival tochni rezultati no za nekoi mi pokazhuvalo deka se offline.

Drugi vidovi na block checkeri jas ne poznavam.... Toa e od mene, Pozraf.
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Web servisite shto se narekuvaat block checkeri ustvari se povrzuvaat na msn servisot i go proveruvaat statusot na korisnikot chij email ste vnele, so toa mozhe da sporedite dali ste blokirani ili ne. No zavisno od firewall i slichno ovoj servis ne sekogash go dava tochniot status na korisnikot. Jas lichno sum testiral so nekoi kontakti od mojata lista i za nekoi sum dobival tochni rezultati no za nekoi mi pokazhuvalo deka se offline.

Супер кажано, а + и имаа да ги спамираат твоите контакти со нивната веб страница.
 

petar.bt

Intern
12 август 2007
734
22
јас ја користам оваа страница http://blockingyou.com/
досега немам забележано да ми биди нешто чепкано во e-mail пораките или пак менување на password.:D
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
јас ја користам оваа страница http://blockingyou.com/
досега немам забележано да ми биди нешто чепкано во e-mail пораките или пак менување на password.:D

Да но веројатно им досадуваш на оние кој ти се во листата со спам пораки да одат на тој линк (нормално ти не знаеш дека тоа се случува)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.215
Мислења
918.820
Членови
32.875
Огласи
1.031
Најнов член
Jass89
На врв Дно