1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Blizoo и TPLink 840N OpenWrt

Дискусија во форумот 'LAN // WAN // MAN // PAN // CAN' започната од wolverine, 23 oктомври 2014.

 1. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  781
  664
  27 Јуни 2012
  Доколку некој сака да ми помогне цел ден ми замина со ова конфигурирање на интернет. Имам инсталирано Openwrt на TPLink 840N рутер е сега пред тоа се си беше во ред и јас незнам како успеав да го конектирам на T-Home, но на blizoo не можам никако интернет конекција да воспоставам.

  Ако некој може да ми помогне би му бил доживотно благодарен.

  Конфигурацијата е OpenWrt + LuCi. Во Luci гледам Interfaces но појма немам како да ги поставам. Инаку интернетот е со DOCIS модем од близу.
   
 2. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,289
  6,400
  27 Март 2014
  daj screen od interfejsite. treba da se iskonfiguriraat interfejsite za da proraboti.
   
  На wolverine му/ѝ се допаѓа ова.
 3. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  781
  664
  27 Јуни 2012
Слични теми
 1. LaLi
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  4,255
 2. Mr.Jack
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,208
 3. Cas12
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  2,425
Вчитување...

Сподели

Вчитување...