• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Blank screen после гасење игра

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Откако ќе ја изгасам било која игра, на мониторот нема ништо едно 30 секунди до минута. После тоа добивам слика т.е. се појавува десктопот. Некој да ми помогне и да ми каже што би можело да биде? Еве ја подоле конфигурацијата...

MB: Asus M2N-E SLI
CPU: AMD Dual Core 4200 AM2
Ram: 2 x 1GB DDR2 800MHz
VGA: Asus GeForce 7300GT 256MB ram
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.488
1.317
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Такво нешто сум видел на послаби компјутери кога се игра игри кои бараат повеќе ресурси, и обично дава информација за Low virtual memory. Кај тебе конфигурацијата е супер. А дали при игрите ти прави проблем (сецкање и слично), дали програмите ти работат добро?
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Такво нешто сум видел на послаби компјутери кога се игра игри кои бараат повеќе ресурси, и обично дава информација за Low virtual memory. Кај тебе конфигурацијата е супер. А дали при игрите ти прави проблем (сецкање и слично), дали програмите ти работат добро?

Не, нема никаков проблем на игрите. Не сецка, убаво си работи се, само гасењето е проблем :(

Да не имаш графичката поврзано со телевизорот?

Не е поврзана со телевизорот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.158
Мислења
894.791
Членови
31.872
Огласи
337
Најнов член
angelacrvenkoska
На врв Дно