• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Blackle

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
Доста интересна замисла, наводно ако го поставите Blackle за ваша почетна страница поради тоа што е целосно црна се штедело на енергија, страницата користи google search engin, заштедената енергија не е толку голема но сепак кога секој би заштедил барем малце на глобално ниво би било многу. Според google пак не само што црната боја не штедела енергија туку на екраните со флет панели ја зголемувала потрошувачката. Јас ја поставив како почетна страница, пред се добро ми изгледа со RedShift темата на Firefox. ако ве интересира тука
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Интересен начин за заработка. Инаку за секое пребарување и кликање на првите линкови од резултатите (спонзорирани линкови), авторот на страната добива одредена сума пари. Сепак, интересна примена на Google AdSense.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
интересно, интересно...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42.985
Мислења
890.307
Членови
31.719
Огласи
223
Најнов член
Cicoblageeeeee
На врв Дно