1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

BlackBerry App store

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од светот' започната од filipvselena, 1 Април 2009.

 1. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  75
  7 Април 2007
  It’s here! Enter BlackBerry App World™ Kомпанијата BlackBerry која се знимава со производство на Smart Phones најчесто од бизнис класата за своите телефони направи BlackBerry App store преку која ќе можете да превземате секакви апликации за вашиот BlackBerry мобилен телефон.Иако претставниците од BlackBerry се возбудени за овој потег по многу блогови се појави извесни дискусии и противења бидејќи BlackBerry App store изгледа како копија од Apple App Store во која се понудени апликации за iPhone,iPod Touch а особено и дискусии бидејќи и името на самиот сервис се вика BlackBerry App store слично како Apple App store.
  За повеќе инфо и превзмање на апликацијата на следниот линк

  [​IMG]
   
Слични теми
 1. feit
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  936
 2. NERD.
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,106
 3. mdN
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  702
 4. Snow :)
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  687
 5. Spamalot
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  782
Вчитување...

Сподели

Вчитување...