1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Black Ops II Error

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Nightingale, 19 Август 2014.

 1. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  618
  525
  28 Јануари 2014
  Луѓе ми треба помош за CоД Black Ops II на Windows 8.1, ми го дава овај error.
  Има NET Framework 4.5, DirectX најнова верзија, Microsoft Visual C++ 2012, најнови графички драјвер, на 7-ца тераше океј, на 8.1 несака ни да стартова.

  П.С се работи за пиратска верзија од замунда, ain't got money for that shit :offended:
  ППС: сите апдејти достапни на замунда се инсталирани.
   
 2. Tawe

  Tawe
  Gaining Experience

  499
  154
  12 Август 2011
  Машко
  ChipТuning
  Да пробаш со Compatibility Mode на Windows 7 и Run As Administrator.
   
 3. Mar tiN

  Mar tiN
  Gaining Experience

  549
  366
  2 Јануари 2014
  Машко
 4. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  618
  525
  28 Јануари 2014
  Пробано во сите compatibility modes, така читав и на гугл (во cm не дава никаков Error ама не ја ни уклучува, не ја реди ни во процеси во Task Menager) и друго што прочитав е да направам Verify files али не е на стим, пиратска верзија е... дали само кај мене не ја фаќа или кај сите што користат Win 8.1 допрва би требало да дознам :)
   
 5. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  618
  525
  28 Јануари 2014
  Џабе се пробав, сите кракови ги испробав и пак ова ми го дава.
   
Слични теми
 1. PilGriM
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  927
 2. prokiller2
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,047
 3. INTEL-fan
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  674
 4. Bozter
  Одговори:
  83
  Прегледи:
  4,218
 5. anonimen12
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  541
Вчитување...

Сподели

Вчитување...