• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Black Friday

goceiva

Intern
25 октомври 2009
48
14
На прво место правосмукалка на вода па после 10 празни места па другите. :)
Водата како филтер за прашина е најдобар. :cool:

Претходно имавме Беко на вода која служеше доста години, добра се покажа.
Пред две години земав ваква со една година гаранција, а поминаа две замисли :p, екстра е. :mario:
И намалувањето е реално пошо ја платив 3.5К
Мене некој да ми препорача обична (без вода) правосмукалка, по можност со попуст до кај 2500-3000 ден :)
 

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,346
4,802
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit

Ceco

Gaining Experience
29 септември 2010
621
177
Ceco's setup  
Processor & Cooler
intel i5 2500 stock
Motherboard
Asus p8h61-m
Storage
Seagate 1Tb
PSU
Cooler Master 500w
RAM
Kingston 2x2Gb 1333Mhz
Video card
Gigabyte 1050ti
Case
Cooler Master Elite 371
Mouse
Gigabyte gm m6880
Keyboard
A4tech Kl-7Mu
Audio
Logitech X-530 5.1
Monitor
Lg E2240
OS
Windows 7 64bit

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,346
4,802
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ceco

Ceco

Gaining Experience
29 септември 2010
621
177
Ceco's setup  
Processor & Cooler
intel i5 2500 stock
Motherboard
Asus p8h61-m
Storage
Seagate 1Tb
PSU
Cooler Master 500w
RAM
Kingston 2x2Gb 1333Mhz
Video card
Gigabyte 1050ti
Case
Cooler Master Elite 371
Mouse
Gigabyte gm m6880
Keyboard
A4tech Kl-7Mu
Audio
Logitech X-530 5.1
Monitor
Lg E2240
OS
Windows 7 64bit

Enquito

On your way to fame
8 август 2017
1,485
903
Имате одличен попуст на Пихел 3А ако имате некој по Европата, да ви го донесе.
 

Peceto

Gaining Experience
24 јули 2012
62
72
I pak ispadna deka blek frajder kaj nas e razlika u cena od maloprodazna do dilerska.
Eden od moite vo stranstvo si zede Dell lattitude 5400 i5-8365u/8GB/256ssd/14"FHD/Win10Pro 249 uk funti. Drug si zede Acer ista konf samo 17" i 1TB hdd za 399eu. Jas edino sho zedov e Acerola 1+1 pakovanje gratis ...
 

Melisandre

Gaining Experience
6 мај 2019
143
265
Имаат акција во Издавачки центар III, 5 книги за 500 денари за одредени наслови, и плус дополнителен попуст на останатите. Ме интересира Абадон (судејќи по насловот), ќе ја пробам, и си ја добив на подарок Проблемот Спиноза. Има во Белмондо ептен добар попуст на добри чевли, на 50% се, ама ако купам уште некој пар, мене црно ќе ми се пишува...
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,182
8,386
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Ајде Бумп, петок дојде.

Анхоч искочиле со некои попусти, на преткодно надувани цени. Другиве допрва ќе ги гледам.

Да видиме како ќе се избрукаат нашиве фирми оваа година.

200.gif


Edit - BINGO лол анхоч/техномаркет. Бил 17.000

1606477105666.png
 
Последна промена:

dekomote

Practice makes perfect
11 ноември 2014
805
1,701
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + Noctua NH-D15
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Various SSDs, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
RTX 3070
Case
NZXT S340
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows, Tofu65 w/Zealios v2 62g
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
Нексио имаат одлични цени за некои работи, само денес, на фејсбук страницата. Имаат куќишта и кулери на пола цена!
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,066
2,565
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 2060 OC 6GB
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64
Нексио имаат одлични цени за некои работи, само денес, на фејсбук страницата. Имаат куќишта и кулери на пола цена!
сите кои ги објавија на фб страната се одлични, баш сега ќе идам натака да се освежам малце :)
 

Benny

Баниран/a
17 ноември 2020
33
8
Skopje
Повеќето продавници кај нас решија да имаат Black Week место само еден ден (фрајдej) а попустите се реално очекувани за наше подневје.

Како и да е има некои попусти за кои вреди човек да се позамара и да побара низ градов.
Мислењето е автоматски споено:

За другар му пазарев едно куќиште пред малку, добра цена.


И кулеров не е лош.

Погледнете го атачментот 94020Погледнете го атачментот 94022[/URL]


Го гледав сабајлево куќиштево сакав да го земам за другар, али имај во предвид дека е бајаги кратко (332.5мм) така шо ако не ти пречи големината понудата е топ
 

Necromancer

Unstoppable
24 февруари 2012
3,395
3,950
Скопје
Повеќето продавници кај нас решија да имаат Black Week место само еден ден (фрајдej) а попустите се реално очекувани за наше подневје.

Како и да е има некои попусти за кои вреди човек да се позамара и да побара низ градов.
Мислењето е автоматски споено:

Го гледав сабајлево куќиштево сакав да го земам за другар, али имај во предвид дека е бајаги кратко (332.5мм) така шо ако не ти пречи големината понудата е топ
Не е за мене, мислам дека и таман е погодено зашто имал кнап простор како што разбрав.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,182
8,386
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Добро кучаре, да не имаат full ATX верзија од истово?
 

Benny

Баниран/a
17 ноември 2020
33
8
Skopje
Добро кучаре, да не имаат full ATX верзија од истово?
Ventus e Mid Tower модел на Xigmatek. Во принцип нема поголема верзија. Имаш други (некои слични, некои не толку многу) од истиот производител
 

dekomote

Practice makes perfect
11 ноември 2014
805
1,701
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + Noctua NH-D15
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Various SSDs, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
RTX 3070
Case
NZXT S340
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows, Tofu65 w/Zealios v2 62g
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
Догодина ќе биде уште поцрн, рецесијата е неизбежна на глобален план.
Да бе, не моеш да се доближиш до најскапиот хардвер пошо сите ги одврзаа ќесињата, плаќаат дупло повеќе за хардвер од секад и рецесија било :D
 

Benny

Баниран/a
17 ноември 2020
33
8
Skopje
Да бе, не моеш да се доближиш до најскапиот хардвер пошо сите ги одврзаа ќесињата, плаќаат дупло повеќе за хардвер од секад и рецесија било :D

Сеа му е мајката да продаваш, не да купуваш :)
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,182
8,386
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Освен на steam гледајте на ГМГ има во некои случаи подобри дилови (и во доларос)

 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,710
Мислења
831,122
Членови
28,704
Најнов член
stojanovvlado
На врв Дно