• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Black Friday

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,174
27,683
kalco.ru

По нормална пошта го пуштаат :)
 

Molec

Unstoppable
18 мај 2011
1,372
2,142
Шифоњер

По нормална пошта го пуштаат :)
Царина/Данок ќе се плаќа?

Јас ова го меркав, вчера беше $150
 

TheMarshal

Unstoppable
3 јануари 2019
1,307
2,116
Царина/Данок ќе се плаќа?

Јас ова го меркав, вчера беше $150
Тоа ќе ти го пратат со "лошиот" DHL. Самсунгот ќе ти го пратат со обична пошта.

Вообичаено, лесни пратки што се под $100, ги праќаат по обична пошта.
 

nashio

Gaining Experience
14 јануари 2011
438
489
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
Нема да има лежарина и царинење ако го пратат со лошиот (или добриот) ?
 

TheMarshal

Unstoppable
3 јануари 2019
1,307
2,116
Нема да има лежарина и царинење ако го пратат со лошиот (или добриот) ?
Нема да има лежарина, но можно е да има царинење со добриот DHL, ако гопратат со лошиот и двете не ти бегаат.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,710
Мислења
831,108
Членови
28,704
Најнов член
stojanovvlado
На врв Дно