1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Black Friday или само голема лага?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од BlueBaron, 20 ноември 2017.

 1. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,080
  1,087
  2 Март 2011
  Машко
  Kimovil купоните како се употребуваат?
   
 2. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  192
  212
  28 Декември 2014
  Сет имаат попуст на "се" што веројатно е само фиксен процент што го бапнале на сите производи па излегло повеќе него што било пошо го стаиле на оригиналната цена.

  Ако сакате нешто да пазарите за блек фрајдеј треба месец уназад да проверите колку е па после.

  Пример пс4 џоистик во галерија обично кошта 3700, исто и во другите продавници. Неделава беше намален на 3200 а денес е 3000 ама уште си стои како да е намален од 3700 иако вчера си можел да го земеш за 3200. Ја би одбегнал било какви попусти и производи на акција ако не сте ги меркале досега.
   
  Astraion, ImTheDude и на Вајкинг им се допаѓа ова.
 3. Can4sta

  Can4sta
  Баниран/a

  308
  333
  19 Јануари 2008
  Овие СЕТ се најголеми апаши, обична 1150 матична пред 2-3 недели сакав да земам од кај нив и цената беше 2300ден, сега со блек фрајдеј попуст ја поскапиле уште за 100ден.

  Мора да имаат некаква контрола од државата за ова што го прават, не само овие туку и нептун и другите продавници.
   
  На krema и DelphiUser им се допаѓа ова.
 4. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,675
  24 Јуни 2009
  Машко
  Јок, БАНДИТИ!
   
  На Can4sta му/ѝ се допаѓа ова.
 5. crash

  crash
  Gaining Experience

  91
  142
  6 Декември 2013
  Машко
  Се согласувам со претходно наведеното, и додека сме изолирани со шипинг и дополнителни давачки од онлајн продавниците, нашите ит продавници ќе можат да тераат вака со апашки политики. И се за хејтање, ама во меѓувреме да искористиме што е најповолно за нас. Како што разгледав оваа најдобра понуда ми се виде од сите кај нас.
  IMG_20181123_153911.jpeg

  Испратено од Redmi 5 Plus преку IT.mk форум апликација
   
 6. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,777
  1,890
  8 Мај 2007
  Машко
  тоа е цена за 500гб во остатокот од светот :(
   
 7. NanoCell

  NanoCell
  Gaining Experience

  346
  417
  10 oктомври 2011
  Машко
  Во право си, околу 75$ е и тоа покажува точно како стојат работите кај нас. Проблемот поради кој не може сеуште да се смени менталитетот на продавниците е ограниченте прагови за царински давачки и данок при интернет нарачки.

  Претходно имав спомнато дека ќе има можеби одредени попусти на авионски билети, па мал упдејт :
  Wizzair имаат 20% (реален) попуст на билетите
  Austrian Airlines имаат код за 20 %, но припазете на travel period (код SALE2018)
  Hotels.com попуст од 15% со кодот BLACKFRIDAY15
  Lufthansa имаат 30 евра попуст на билетите, но попустот е ограничен на за неколку држави.
   
 8. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,642
  2,489
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Цитат од новинарката Јоци на фејсо:
  black-friday.jpg stara.jpg
   
  На Zippo и krema им се допаѓа ова.
 9. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,675
  24 Јуни 2009
  Машко
  Додека има овци ќе има и волна за стрижење!
   
 10. sostius

  sostius
  On your way to fame

  189
  552
  16 Јануари 2017
  Машко
  Фотограф
  Еве малку да ги одбранам сетек. Ценава е најефтина на балканов. За жал само еден беше. Screenshot_20181122-215017__01.jpeg

  Испратено од ONEPLUS A6003 преку IT.mk форум апликација
   
 11. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,675
  24 Јуни 2009
  Машко
  Затоа и има таква цена, можеби немало и ниеден!
   
  На stefan и Astraion им се допаѓа ова.
 12. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  hahah xoxoxo black friday in btc,eth and other crypto.. cheap prices kupi sega za da imas vo idnina profit .
  Utre ke se kaci cenata
   
 13. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,395
  2,489
  9 Февруари 2011
  Ја разбрав дека он го упецал последниот, т.е. единствениот.
   
 14. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  844
  2,173
  12 oктомври 2014
  Машко
  Големи се шансите да е овој јас што им го вратив пред некое време поради мртов/заглавен пиксел на средината.
  Крајно внимателно со овие "последниве" парчиња

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  На sas_klar и goce03 им се допаѓа ова.
 15. FreakyDroid

  FreakyDroid
  On your way to fame

  498
  516
  21 Август 2008
  Машко
  3D Visualizer
  Донесоа 3 пред 2 недели, 2 беа резервирани и едниот отиде на продажба.

  Вратен од Охрид, или за друг станува збор?
   
 16. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  844
  2,173
  12 oктомври 2014
  Машко
  Скопски беше овој,ама можно е после да завршил и во охрид.
  Жална Мк е ова...

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
 17. FreakyDroid

  FreakyDroid
  On your way to fame

  498
  516
  21 Август 2008
  Машко
  3D Visualizer
  Пред некој месец барав да купам еден ваков и ми рекоа дека имаат еден во Охрид што е вратен со дефект на панелот, не кажаа што е дефектот. Нејќеа да ми го продадат и рекоа да почекам оти нарачале 3 нови. Ги донесоа пред околу 2 недели и сите 3 отидоа доста брзо. Е сеа, дали стварно 3 нарачале или ги поправиле/refurbish овие 1-2 модели што се вратени, тоа не знам.
   
 18. sostius

  sostius
  On your way to fame

  189
  552
  16 Јануари 2017
  Машко
  Фотограф
  Јас го зедов последниот, и пред мене го отворија, има ептен мал блеед горе десно, мртов пиксел не најдов. На сликава изгледа многу полошо отколку во живо. IMG_20181122_183544.jpeg

  Испратено од ONEPLUS A6003 преку IT.mk форум апликација
   
  Nikola7650, Gaston и на FreakyDroid им се допаѓа ова.
 19. alexandar11

  alexandar11
  Gaining Experience

  352
  177
  11 Јануари 2010
  Ај да е 4000ден па да го купам ваков, ама 40.000ден бе?
  Кога веќе давам толку пари ќе дадам и уште 100 евра, само за да е како што треба и да не го земам последното парче. Ама вие си знаете каде ги давате парите и на што.
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
 20. sostius

  sostius
  On your way to fame

  189
  552
  16 Јануари 2017
  Машко
  Фотограф
  Ова е нормално за поновите ипс дисплеи. Не е само кај овој модел.

  Испратено од ONEPLUS A6003 преку IT.mk форум апликација
   
 21. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  844
  2,173
  12 oктомври 2014
  Машко
  Премногу е ова.2 вакви монитори имам/имав,на ниеден не беше волку изразено.

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
 22. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,581
  3,521
  11 Декември 2008
  Машко
  На слики е преувеличено. И на екрани со ич блиид, ако го сликнеш изгледа како да има многу блиид.
   
  На Skorp му/ѝ се допаѓа ова.
 23. sostius

  sostius
  On your way to fame

  189
  552
  16 Јануари 2017
  Машко
  Фотограф
 24. FreakyDroid

  FreakyDroid
  On your way to fame

  498
  516
  21 Август 2008
  Машко
  3D Visualizer
  Не е лош блидот, сум видел и со помалку, но во никој случај ова не е многу. Какви му се боите во однос на мониторот што го имаш во потпис Dell U2715H?
   
 25. petkotrajko

  petkotrajko
  Intern

  66
  44
  16 Јуни 2017
  Некни (на 21.11) купив карти за WizzAir.
  Денес (пред 5 мин) а-про-по муабетов дека имаат попуст, ај да проверам си реков, дали истата карта за истиот датум на летање е поефтина (сурфав од private window, за да не ми пласираат нешто врз база на колачињата од претходната сесија).
  НЕ Е! (иначе да, на сајтот си стои банер дека имаат 20% попуст).
  Заклучок: во наша Макидонија, нема вистински попусти. Жалам, ама то е реалноста.

  Дисклејмер: за другиве компании не знам...
   
Слични теми
 1. greenman
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  2,485
 2. uwemi
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  1,233
 3. Pinceta
  Одговори:
  211
  Прегледи:
  23,916
 4. bobipp
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  2,468
 5. skopje_mkd
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  900
Вчитување...

Сподели

Вчитување...