Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Black Friday/Cyber Monday викенд 2023

Cika

Practice makes perfect
8 декември 2009
2.739
1.576
Јас нарачав кучевиште во неделата, во вторникот сабајле ми стигна мејл за „комплетирана“ нарачка, директно на тој статус се префрли, без ништо измеѓу, ни тракинг број, забелешка, ништо.
Уште ја чекам нарачката.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.899
3.922
www.iwmnetwork.com
Јас нарачав кучевиште во неделата, во вторникот сабајле ми стигна мејл за „комплетирана“ нарачка, директно на тој статус се префрли, без ништо измеѓу, ни тракинг број, забелешка, ништо.
Уште ја чекам нарачката.

Да, известувањето: Комплетирана нарачка е штом истата ќе биде доставена по брза пошта.
Интеграција со системите за брза пошта ќе бидат кога ќе имаме асални брзи пошти.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.899
3.922
www.iwmnetwork.com
И јас моите нарачки си ги чекам.
Не се жалам, само си констатирам :(

Поради ОБСЕ самитот очигледно Брзиве пошти имаа огромни проблеми за функционирање и дури по завршување на самитот се чини ги процесираат нарачките од кај нив.

Денес-утре-задутре ке ги имате нарачаните пратки.
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.421
1.525
Поради ОБСЕ самитот очигледно Брзиве пошти имаа огромни проблеми за функционирање и дури по завршување на самитот се чини ги процесираат нарачките од кај нив.

Денес-утре-задутре ке ги имате нарачаните пратки.
Ќе почнат да стигнуваат.
Ете пред малку се јаве некој непознат број од некоја брза пошта, па за некое време ќе ми ги донесел "играчките" :)

Испратено од телефоно
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: D

D

Администратор
31 март 2007
3.899
3.922
www.iwmnetwork.com
Ти ја пуштив во порака уште во петокот. Како и да е, #912537

Sry, не сум видел - нарачката е испроцесирана на 27 и испратен ти е купонот на мејл, меѓутоа еве го проблемот:
1701692298359.png

Кога кликаш таму кај што не треба, тоа ти е. :)

Ке ти пишам во ПП купон код.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.474
16.667
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

kristijan_m75

On your way to fame
22 март 2016
701
519
Не си сам и јас ја чекам мојата...ќе стигнат неделава.
Само мојата ја нема :(

ти дронот го чекаш, како нема што да чекаш?
Мислењето е автоматски споено:


@D
многу мрчев изгледа и сега не стига пратката...

Испратено од M2101K7BNY преку IT.mk форум апликација
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.086
2.387

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.369
13.248
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Плс број на нарачка

Clipboard01.jpg

Жими онаквово што е Завршено, секој ден чекам курир, немам друга работа. :rolleyes:

Не треба да стои Завршено додека не се испорача.
 

Mercilesss

Gaining Experience
20 февруари 2023
293
234
Погледнете го атачментот 132479

Жими онаквово што е Завршено, секој ден чекам курир, немам друга работа. :rolleyes:

Не треба да стои Завршено додека не се испорача.
Истото е и кај мене

Нарачката #912527 е направена на ноември 27, 2023 и моментално е Завршено.

Just to add, Eco Logistics не се баш најасална пошта, додека Total Post доесега има супер искуства.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.899
3.922
www.iwmnetwork.com
Погледнете го атачментот 132479

Жими онаквово што е Завршено, секој ден чекам курир, немам друга работа. :rolleyes:

Не треба да стои Завршено додека не се испорача.

Немаме интеграција со поштите за да можеме да контролираме статус на комплетирање/завршување на нарачката по достава.
Сега за сега се маркира за завршена штом е предадена за достава на брза пошта.

Истото е и кај мене

Нарачката #912527 е направена на ноември 27, 2023 и моментално е Завршено.

Just to add, Eco Logistics не се баш најасална пошта, додека Total Post доесега има супер искуства.

Повеќето нарачки на кои што чекате се од TotalPost.
Покрај ОБСЕ, претпоставувам и самиве пошти имаат повеќе работа со Black Friday достави и е настанат комплетен хаос.
 

boro1

Practice makes perfect
13 август 2009
1.733
1.469
boro1's setup  
Processor & Cooler
i5-12600KF @ 5GHz
Motherboard
Gigabyte Z690 UD D4
Storage
1TB Samsung 980 Pro / 2TB Samsung 970 Evo Plus
PSU
CM V750 V2 Gold
RAM
32GB (2x16GB) Kingston Fury Renegade 3600MHz CL16
Video card
Gigabyte GTX 1660 Super 6GB
Case
Fractal Design Meshify 2 Compact White TG
Mouse
MX Master 3 / Razer Viper Mini
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Audio
Razer BlackShark V2 / Panasonic SA-HT500
Monitor
DELL P2414H
OS
Windows 11 Pro 64-bit
Денес стаса порачката од БлекФрајдеј. +1 за Тотал Пост Логистик во Штип. Фини, културни и професионални - за разлика од другите карго сервиси во змијарников.
 

DarkDeFnx

Gaining Experience
20 јули 2016
111
142
DarkDeFnx's setup  
Processor & Cooler
Intel Core 2 Quad Q8200 @ 2.33GHz 4MB L2 64-bit LGA775
Motherboard
Micro Star International MSI MS-7353 X48C Platinum
Storage
SYS: Saumsung HD753LJ ATA 750GB | DATA: Samsung D3 Station 2TB
RAM
Single Channel DDR3-1333 SDRAM 2 x 2GB 9-9-9-24
Video card
NVIDIA GeForce GTS 250 GDDR3 SDRAM 1 GB
Mouse
GEMBIRD MUSOPTI6 5V 200mA DC
Keyboard
Chicony KB-3923 5V 200mA DC
Audio
Realtek High Definition Audio 6.0.1.6662
Monitor
Philips 220E1SB/00 22'' 1920x1080 50/60Hz 100-240V 1.5A
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 14393.447 (RS1)
Денес стигна и кај мене преку ТПЛ во Прилеп, +1 како за штипските колеги.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: D

eX3v1l

Practice makes perfect
2 мај 2011
1.317
1.156
eX3v1l's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X
Motherboard
ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4
Storage
Samsung 970 EVO 500GB
PSU
Cooler Master MWE 750w
RAM
32GB 3200MHz G.Skill Trident Z
Video card
RTX 3070 EAGLE
Case
Cooler Master K380
Mouse
G502
Keyboard
RIPJAWS KM570 MX-Brown
Monitor
Dell S2721DGF
OS
Windows 10
Остана уште некој кај што нема стигнато во СК ?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.550
Мислења
964.773
Членови
34.920
Огласи
2.634
Најнов член
ekamcevski
На врв Дно