Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Бизнис класа лаптоп

  • Ја почнал/а темата xbl9k
  • Време на почнување

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
131
188
Здраво,

Ми треба бизнис класа лаптопче со слични спецификации: i9 процесор, 32гб рам и 1тб меморија.

Барам нешто како dell precision, но по нашиве продавници нема понуда за такви лаптопи освен гејмерски.

Ве молам за предлог од каде да се купи сличен лаптоп во државава.
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
9.472
12.847
Здраво,

Ми треба бизнис класа лаптопче со слични спецификации: i9 процесор, 32гб рам и 1тб меморија.

Барам нешто како dell precision, но по нашиве продавници нема понуда за такви лаптопи освен гејмерски.

Ве молам за предлог од каде да се купи сличен лаптоп во државава.

Обрати се до Inet (Lenovo), HP Store, Макпетрол (Dell), еве гледам има некои Aitonix кои се дистрибутери на Dell, потоа ITD, Pakom и сл. И да нема на залиха сигурно може да ти донесат.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.401
14.624
Тоа не ти е бизнис класа лаптоп братче, тоа веќе е workstation класа а тие ги носат речиси исклучиво по нарачка.
i9 имаш само во H изведба. Јави им се во Инет, ќе ти донесат за пар недели.
 

Diablo

Gaining Experience
5 ноември 2014
63
129
од @Dinamit земав пред неколку недели Lenovo Thinkpad 15
Core i7 13 gen, 64GB Ram ddr5, 1000gb SSD, iris x, 15.6 full hd.
лаптопот делува како да не е користен. Со неколку саати работа
Ме фати 680 евра.
Истиот модел ако го нарачав преку нет никаде не беше под 1000 ЕУ.

Мој совет е да се обратиш таму. Подобра опција јас не успеав да најдам.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.111
Мислења
974.659
Членови
35.410
Најнов член
Teodora2005
На врв Дно