• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Biva li gi TrendNet?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Gledam konkretna tema za mojto prasanje ali e zatvorena pa ke otvoram nova.
Nogu luge me pituvat da im preporacam bezicen ruter za internet no sepak da ne ja premine cenata od 3500 den.
Normalno koa budzeto ne e stegnat mojo odgovor ke bide Linksys.
Jas doma imam D-Link i ic ne sam zadovolen i slucajno nekna naleta na ovaa promocijata mislam deka uste vazi ako pisuva na flaero Septemvri.
Imal li nekoj iskustvo so Trendnet a? kolku ste zadovolni? nekoi problemi???
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Od licno iskustvo mozam da ti kazam deka se dobri i deka si go vredat sekoj denar, 11 meseci na nekolku lokacii ne se desi nikakov defekt ili nesto slicno.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Имам тестирано компоненти од ТрендНет, и рутери, и ИП камери, и мрежен дата сервер. Можам да кажам дека се работи за квалитетни производи кои се одликуваат и со умерени цени.
 

dFanTomb

Intern
9 јануари 2008
52
1
Gledam konkretna tema za mojto prasanje ali e zatvorena pa ke otvoram nova.
Nogu luge me pituvat da im preporacam bezicen ruter za internet no sepak da ne ja premine cenata od 3500 den.
Normalno koa budzeto ne e stegnat mojo odgovor ke bide Linksys.
Jas doma imam D-Link i ic ne sam zadovolen i slucajno nekna naleta na ovaa promocijata mislam deka uste vazi ako pisuva na flaero Septemvri.
Imal li nekoj iskustvo so Trendnet a? kolku ste zadovolni? nekoi problemi???
vlatkorun (ako si taj od stip "javi se debeli") ja bi ti preporacal TP-LINK ne znam dali gi ima u mk ama ima gi u bg jas go koristam i mi e extra.by the way koshta 1500 den. ima wifi 1wlan 4lan ima aaaaaaaa firewall i red drugi raboti.ako sakas ke ti donesam pa ke praeme biznis kao! pozdrav D'ro
 

bronhi

Intern
12 јануари 2008
18
0
Користам рутер од ТрнедНет модел TEW-432BR и Скајпе телефонче скоро 2,5 години и никаков проблем не сум имал со ниту едното од нив. Рестартиран мал милион пати (Рапидшеар :)) ме мрзи да чекам со саати.

Да треба да купам нов, повторно би си земал од нив.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,701
Мислења
855,882
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно