1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

BitDefender IS 2012 one year free

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од zlaki, 13 Мај 2012.

 1. zlaki

  zlaki
  Гостин

 2. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,945
  4,648
  8 Април 2011
  Машко
  го пробал некој?
   
 3. zlaki

  zlaki
  Гостин

  se registrirav i dobiv na e-mail CODE za BitDefenderot.Treba najverovatno da prijavete so nov e-mail dokolku veke imate akaunt na BitDefender.Bi trebalo da raboti.
   
 4. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,423
  833
  1 Април 2012
  Машко
  znaci si zimas sea kod i posle koga i da go aktiviras ke vazi 1 god? sega momentalno go imam nortonot koj e 6 meseci free pa posle bi sakal da si go stavam bit defenderot.
   
 5. zlaki

  zlaki
  Гостин

  jas imam veke zemeno CODE od promocija koja bese pred 3 meseci(posle dobiv i uste 5 ama od BitDefender Av).Kodot koj go dobiv pred malku e slicen na onoj sto go dobiv pred 3 meseca.Potrebno e da go simnes BitDefenderot i pokrenes instalacija a so toa i stavis kodot.Podobro e da si izvadis nov akaunt so nov e-mail dokolku veke imas na BitDefender.Otkako ke go prifati kodot i zavrsi instalacijata "mislam deka i na e-mail ke dobies link na koj treba da potvrdis"logiraj se na My account na stranicata na BitDefender i vo menito ke go pronajdes aktiviraniot proizvod so sto ke se prikaze i serijskiot kluc.Po uninstaliranje i povtorno instaliranje 'mislam'deka treba da go vmetnis kodot 'CODE'.
   
 6. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,423
  833
  1 Април 2012
  Машко
  ne me razbra, ili jas ne te razbrav. Mislam ako go instaliram bit defenderot posle 1 god so ovoj kod (a da ne sum go iskoristil veke) dali ke mi vazi? bidejki imam uste pola godina licenca od norton
   
 7. zlaki

  zlaki
  Гостин


  ne bi znael dali ke vazi ako go instaliras so kodot posle nekoj izvesen period.Smetam deka dokolku sakas da go imas BD instaliraj kolku da si go registriras a posle pak uninstaliraj go.Imas 12 meseci taka da posle nortonot imas 6 meseci plus od BD.Odlukata e tvoja.
   
 8. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,764
  1,864
  8 Мај 2007
  Машко
  јас не кликам добро, или веќе не функционира ова?
   
 9. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,423
  833
  1 Април 2012
  Машко
  не работи веќе изгледа.
   
 10. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,417
  598
  3 Мај 2010
  Машко
  nope,
  неработи ама ич.
   
 11. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,596
  3,734
  1 Септември 2011
  Машко
  дали некој што добил код го снимил антивирусот?и како е задоволен?
   
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,149
  25,465
  4 Септември 2008
  Facepalm.jpg,

  Дури и да работи, мислите дека така лесно можете секој дена на менувате антивируси? знаете ли колку педантно и претпазливо треба да се прави тоа? поготво кога инсталирате антивирус кој е некомпатабилен со милион програми и има слаб whitelist.

  Поготово го потенцирам ова за оние кои пред неколку дена инсталираа Norton ( а ги има неколку на темава) а сега ќе го бришат за да проверат дали работи лиценцата за BIS 2012 :rolleyes:
   
 13. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,423
  833
  1 Април 2012
  Машко
  Јас инсталирав нортон и сакам да прашам дали кога ќе заврши лиценцата за нортонот, би можел да инсталирам бис 2012? Секако ако не сум го активирал кодот. :D
   
 14. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,149
  25,465
  4 Септември 2008
  До тогаш оваа акција ќе биде завршена, така да не, нема да можеш, уствари....колку што гледам веќе е завршена.
   
 15. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,423
  833
  1 Април 2012
  Машко
  имам земено код само не сум го активирал
   
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,149
  25,465
  4 Септември 2008
  Нема да важи.
   
 17. tomi

  tomi
  Guru

  9,838
  9,057
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Ја земав го користам одлично си работи. :) , пошто претпоставував дека ке го затворат за 1 ден земав лиценци за цела фамилија па сеа на сите компјутери дома ке му ставам мирна глава 1 година. Како и да е добро се покажа Bitdefenderot
   
  На Kajsibebraat му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,423
  833
  1 Април 2012
  Машко
  Е сега ме измешавте до даска. Псу вика нема да важи лиценцата ти викаш дека ќе си ставиш на сите компјутери. Значи јас си земав лиценца ама не сум ја активирал бидејќи го имам нортонот (оној 6месеци фри) и сеа сакам да си инсталирам битдифендер кога ќе ми заврши нортонот. Ќе важи лиценцата или не?
   
 19. tomi

  tomi
  Guru

  9,838
  9,057
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Kako be moze da ne vazi cim ti stignala na meil koa ke si ja aktiviras od toj den 1 godina ke ti vazi
   
 20. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,149
  25,465
  4 Септември 2008
  Ок пробајте и видете, јас мислам дека нема да важи...зборам за лиценца земена сега, а активирана за 5/6 месеци од сега.
   
 21. tomi

  tomi
  Guru

  9,838
  9,057
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Nema logika da ne vazi, cim ti pratile kod togas tvoe e pravoto koa ke ja iskoristis. Toa ti e isto ko da kupam licenca od anhoch od BD i da sakam da ja aktiviram za 5 meseci i da ne mi vazi. Nema rezon, kodot e dobien sto sakas pravi sea ti :)
   
 22. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,149
  25,465
  4 Септември 2008
  Ок за 5/6 месеци нека си проба па нека пише.
   
 23. pilch@rd

  [email protected]
  Gaining Experience

  1,338
  131
  22 Август 2009
  незначи тоа ништо..Може кога ке ја активираш лиценцата, кога програмот ке направи апдејт ке ти напише само "Your licence key is expired, please renew" Обично таквите промотивни клучеви за АВ производите важат определено време како што кажа psyside.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...