• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

BitDefender - GameSafe

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Sampion

Баниран/a
18 февруари 2008
181
1
www.diandjelo.tripod.com
GameSafe е новата верзија на антивирус, која потрошувачката на процесорска моќ, меморијата и виртуелната меморија ја сведува на минимум овозможувајќи при играњето гејмерите вооопшто да не изгубат на брзина а воедно да останат заштитени.

GameSafe модот може да се вклучи само со еден клик.

Во продолжение подеталните карактеристики од испитувањата и тестовите споредбено со останатите конкуренти:

Antivirus & Antispyware
Нови упдејти на неколку часа - најбрзи во целата индустрија на антивируси
Блокирање дури и на непознатите вируси
Детектирање и бришење на скриените опасности

Anti-Phishing
Заштите од phishing напади со филтрирање на веб страниците на кои пристапувате
Редуцирање на ризик од пробивање на идентитет преку заштите на персоналните информации на веб и маил.

Firewall
Без потреба за исклучување на firewall при играњето
Го контролира пристапот на апликациите на интернет а во исто време го прикрива вашиот компјутер од хакери
Помош од неавторизиран пристап на вашата Wi-Fi мрежа


Новата верзија во моментов е достапна во Америка и Африка, наскоро ќе ја има и во европска верзија, кога и ќе можете да ја набавите во мрежата на Анхоч кој е авторизиран дистрибутер на БитДифендер за МК .

До тогаш, можете да ја превземете бесплатната верзија со траење од 1 месец и да бидете заштитени при он лине играњето.

Izvor:www.anhoch.com
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Wow... добар потег од BitDefender :bravo:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
хмммз.. Паметно што направиле посебна верзија, но дел од ова веќе го има и на последниве 2 верзии ( v.10 & v.2008 ) со вклучување на game mode.
btw. браво во секој случај. :bravo:
 

ки4ма

Intern
21 февруари 2008
234
17
Бит Дефендерот го имав околу месец и не бев задоволен, одзема ресурси и слаб е кон малваре и ботови. Сеа имам Нортон (лиценциран)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,019
Мислења
854,681
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно