Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Bitconned - Нетфликс документарец

pipelin

*ੈ✩‧₊˚༺☆༻*ੈ✩‧₊˚
8 мај 2010
1.993
1.842
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
macOS
Не знам колку сте во тек за нетфликс документарецот Bitconned, во истиот се спомнуваат и наши девелопери кои работеле на овој стартап. Повеќе инфо и кратко видео имате на линкот подолу. Да не има некој од овие 2ца девелопери и тука на ИТ форумов :)

 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.377
1.106
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Го имаш на 1337x
 

Ragnar

Unstoppable
9 декември 2015
1.881
2.102
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Па не беше лош, главниот лик ме изнервира. Нашите иако работеа за преваранти не се претставени во лошо светло :)
 

Ragnar

Unstoppable
9 декември 2015
1.881
2.102
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Така се претставија, а дали биле наивни и не земале, не знаеме :) или може некој ги знае, па може да потврди.
 

krema

Epic
24 јуни 2009
14.654
14.342
youtu.be
Повеќе верувам дека се пазариле за супер одличен хонорар но на крај биле исплатени со нешто ситно како да не е без ич. :)
Можно е и да се членови на форумот. ;)
 

metahuman

Gaining Experience
23 септември 2019
86
52
Скрос наивни. Ни пари не земале до крај. А милионите ...
Нема шанси да немаат земено, само им е страв да признаат за да не бидат и тие осомничени. 9-10 месеци интензивно работеле, нема шанси да е некој толку глуп да не земе пари за толку работа.
 

Ragnar

Unstoppable
9 декември 2015
1.881
2.102
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Може ги платиле со удели во фирмата.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.799
17.383
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Ata

Intern
21 април 2007
418
14
Kaj gi nadoa be tie likovi hahahhaah
Najako bese koga gi prasuvaa dali build-ale fake app, oni vikaat abe taa vistinska aplikacija bese samo ne se koristese vo produkcija... baska i demoto deka raboti app-ot im padna ama pak toe korejci/japonci sto bea investiraa.
Ne znam nekoj ako gi znae deckite moze da kaze, ama jas ko sto progooglav ne najsov mnogi deka kariera posle napravile
 

gamon

Practice makes perfect
15 септември 2014
1.277
1.545
orgrimar
Kaj gi nadoa be tie likovi hahahhaah
Najako bese koga gi prasuvaa dali build-ale fake app, oni vikaat abe taa vistinska aplikacija bese samo ne se koristese vo produkcija... baska i demoto deka raboti app-ot im padna ama pak toe korejci/japonci sto bea investiraa.
Ne znam nekoj ako gi znae deckite moze da kaze, ama jas ko sto progooglav ne najsov mnogi deka kariera posle napravile
ne be ne gi biva propadnaa epten se nesposobnni edniot lani prijavil vo ujp godisna plata 250 000$ drugiot 320 000 $ so ja zapaecatija karierata nesposobni i nepismeni!!1
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.585
Мислења
965.498
Членови
34.956
Огласи
2.660
Најнов член
DragiD
На врв Дно